Old Boy (2003)

Jihokorejská genialita sama!Velmi zajímavé téma, podané velmi naturalisticky a s příchutí korejského filmového umu. Pro mě osobně má film několik dílčích příběhů-rovin a každá z nich má své kouzlo a sílu. Vřele doporučuji.

Olověná vesta (1987)

Anoo...tak toto je silný zážitek..v prní části oceňuji výborné herecké výkony a vývoj psychologie postav. Občas jsem opravdu nevěřil vlastním očím a uším a postupně jsem očekával a tušil jsem, jak tato zápletka dopadne..Druhá část je zajímavá v pasáži, kdy reportéři dělají rozhovory s vojáky přímo na frontě..vsadil bych se, že se jedná o autentické záznamy zblblých amíků z vietnamské války...Nechť se lidstvo poučí!:(

Omen 3: Poslední střetnutí (1981)

Původní myšlenka zcela vyprchala a tak nezbývá než konstatovat, že jediným přínosem tohoto dalšího pokračování je pouze herecký výkon Sam Neilla!

Oněgin (1999)

Přišel jsem na to, že platí jasná rovnice: Ralph Fiennes = kvalitní film. Na filmu oceňuji snahu po historickém realismu a preciznost Ralphovo sestry v roli režisérky. Mám důvod, proč nedám pět hvězd..krom záběrů z dobového Petrohradu a ruských jmen, nejde dost dobře poznat, že jsme spolu s filmem v Rusku 18. a 19. století. Typická ruská atmosféra se ke mně bohužel nedostala. Originál DVD nenabízí ruštinu jako možný jazyk, což považuji za škodu. Ocenil bych lepší hudební stránku..

Osudný svah v Aspenu (1993)

Další důkaz toho, že dobrá technika lyžování je vlastně jenom jedna. Pouze se přizpůsobuje rychlému a pomalému tempu. A to vše již v roce 1993, kdy carvingové lyže teprve klepaly na bránu své budoucí slávy.

Osudové selhání (2007)

Velké zklamání...Opravdu jsem nepochopil dějevou linii..ničím to není zajímavé, což se jen tak nevidí..snad jen u "odpadů"...Dávám jednu hvězdu za skutečný příběh, který se mohl stát předlohou velkolepého snímku.. jako se tak stalo v případě JFK..to je ovšem opravdu jiná liga..

Osvícení (1980)

Naprosto geniální horor. Do dnešní doby vzniklo snímků s podobnou tématikou či motivem plno, ale začíná to zde u St. Kubricka. Naprosto doporučuji všem, kteří se chtějí bát a vychutnat si úžasnou atmosféru za doprovodu excelentního hereckého výkonu Jacka Nicholsona. Bravo.

Pád do ticha (2003)

Tak ovšem toto je záležitost, která bere dech...Jeden z nejlepších filmů-dokumentů se sportovní tématikou. Lidské možnosti a vůle žít jsou ohromným elixírem života. Bohužel jsem po tomto filmu trochu rezignoval na své ambice k lezení v ledu..;)Doporučuji nejen horolezcům...

Pád Třetí říše (2004)

Záležitost, která mile překvapí každého zájemce o specifickou historii druhé světové války..Také mé hodnocení je trochu zkreslené mým zájmem o historii...Historická fakta bez chyby, herecké obsazení je bezkonkurenční (Bruno Ganz exceluje), zajímavá kamera, hustá atmosféra se dá krájet..Nedoporučuji příznivcům Pearl Harboru či Ryana..;)