• Pohádka

Prázdniny v Provence (2016)

Obsazení slibovalo hodně .. Hádek, Prachař, Kotek .. všichni tři super herci .. ale tahle komedie? O ničem .. děj nudný, nezájímavý, zápletka žádná .. ale zase na druhou stranu, nemůžu říct, že to je nereálné .. kapela, která hraje už jen pro prachy, chce začít znova a jinak, hledá se, do toho "drogy", alkohol a holky .. a výsledek? Ztráta kamarádství .. ale takových příběhů je kolem nás hromada, tak proč je to točené zrovna v Provance? Vyhozené peníze .. za mě 30 %

Příchozí (2016)

Hodně, ale opravdu hodně zajímavá scifi. Až mě to donutilo se zamyslet, nad tím, jak my lidi vlastně přemýšlíme. klíčové téma tohoto filmu je komunikace, což mi přišlo jako výborný námět. nic podobného na takovéto úrovni jsem ještě neviděla. Jediné, co bych tomu vytkla, jsou nezodpovězené otázky typu .. proč tam přiletěli? proč chtěli předat lidstvu svůj druh komunikace, možnost nahlédnout do budoucnosti? odkud vlastně přišli? Věděli, že v budoucnu přijde nějaký problém a proto předali "svůj dar" lidstvu? Vrátili se do minulosti?Vrátí se ještě? Pro mě jako pro zvědavého člověka, to bylo trochu k naštvání :D ale jinak super film .. 80 %

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Silný surový tvrdý příběh v nádherné nemilosrdné krajině a době, kde není nic většího a vzácnějšího než život sám .. 5*

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Já nevím .. všichni o tom mluvili s takovým nadšením, že jsem asi očekávala trochu víc .. děj mi neutíkal, postavy mi přišly celkem nudné, i když herci je zahráli výborně .. felicity jones se mi do této role vůbec nehodila a tak já nevím, zkrátka mě to docela zklamalo, i když jo líbilo se mi to .. takový epizodní příběh ze star wars, jak má být, ale nic na co bych pak řekla: "Páni, pecka !!" Spíš jen:"Jo, ušlo to."

Rozpolcený (2016)

Nic podobného na takové úrovni jsem nikdy neviděla. Naprosto mě to dostalo, měla jsem z toho tak zvláštní a divný pocit, ne myšleno ve špatném slova smyslu. Tento snímek, ve kterém naprosto zazářil svým výkonem James McAvoy, je skvělá psychologická analýza rozpolcené osobnosti. Nejrůznější alternativní povahové rysy, vytvořené potřebou samotného Kevina. Moc se mi líbilo to pomalé odkrývaní jednotlivých osobností a celé pointy filmy, divák tak nemohl ani na chvíli ztratit pozornost. A gradace utrpení při postupném retrospektivním odkrývání příběhu Casey i samotného Kevina byla ztvárněna naprosto profesionálně. Pár maličkostí a výtek bych našla, ale v celkovém dojmu se naprosto ztratí. Milé překvapení po dlouhé době od někdy nepochopitelně geniální a originální mysli M. Night Shyamalana. 95 %

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Když jsem spatřila první záběry, byla jsem nadšená. Tím Burtun se držel předlohy, paráda. Ale tohle nadšení mi vydrželo zhruba tak dvacet minut, pak už si Burtun rozjel to svoje. Nemůžu říct, že se mi jeho ztvárnění nelíbilo, ale přece jenom me to lehce zklamalo, když pak odbočil od myšlenky knihy. Každopádně podoba podivných dětí mě mile překvapila a proto nechávám čtyři hvězdičky.

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Neeee .. proč, proč a proč? příběh o zlatovásce je hrozně hezký, ta pohádka má něco do sebe? Ale tohle? Herci jako Honza Cina, Honza Dolanský, Martin Stránský jsou podle mě dobří herci .. tak proč tahle špatná pohádka? Krásná zlatovláska? Nic proti Martě Dancingerové, ale do role princezny se opravdu nehodí .. ošklivější "krásnou" princeznu jsem už dlouho neviděla .. ostatní princezny oblečené jako šlapky, Čvančorová jako jejich královna "bordel máma", zdrogovaný pirát alá Jack Sparrow, .. já nemám slov, jsem milovník pohádek, ale tohle slátanina jakou jsem už dlouho neviděla .. za snahu některý herců udělat z toho aspoň něco 15 %

Správnej dres (2015) (TV film)

No za to ironický obsazení jsem musela dát čtyři hvězdičky :D to opravdu jinak nešlo :D vyprat Kuchařovou a Mádlo do těchto rolí ... prostě se směju :D No konec je opravdu naivní, takhle by to vážně ve skutečnosti nedopadlo, ale co :D

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Pohádka jak má být .. "pro malé i velké" .. trojice Ivan trojan, Filip Cíl a Jiří Dvořík skvělě funguje .. stará maminka Jiřina Bohdalová tomu dodává tu správnou atmosféru, Ondřej Vetchý jako pomatený tatínek dodává typickou pohádkovost a jemná Martina Zábranská mezi ně skvěle zapadá a je tou správnou třešničkou na dortu .. Libí se mi originalita celého příběhu, která je pro Jiřího Strach tak typická .. moc povedená pohádka :)

Terminator Genisys (2015)

Do kina jsem šla s tím, že to bude zas jen další tuctová terminátorovina, ale mile mě to překvapilo. Film je dobře promyšlen, fikční svět je velmi dobře ztvárněn a "Arnold" tomu všemu dodává tu správnou atmosféru. Chvílemi jsem se i upřímně zasmála. Hra s časem je zajímavá a vcelku dobře promyšlená a otevřený konec nekonec je tady opravdu na správném místě. Rozhodně doporučuji podívat se na tento snímek už jen třeba z důvodu s jeho porovnáním s předešlými terminátory :)