Creed (2015)

Nejvíce mě zaujala technická stránka, kde herci opravdu museli mít jasnou choreografiii a načasování, protože třeba zápas Creed Vs.Leo byl bez zřetelného střihu a záběr činí neuvěřitelných 4:31min, což se v tomto žánru cení. Film na mě působil precizně, navoněně s určitými nedostatky. Tam kde měl být určitý přesah, tak tam mi bylo trapně např: závěrečný trénink 1:37:03. Rockymu opravdu fandím, ale jeho změna zdravotního stavu nebyla příliš uvěřitelná.Jinak Stallone hraje dobře což je také jeden z důvodu proč jsem nedal o hvězdu méně. Snímek se snaží být propracovanou boxerskou fikcí, což je zajímavý formální aspekt , který série Rocky - Creed dělí na dva rozdílné světy. Věřím, že druhý díl bude lepší.

Warrior (2011)

Tento snímek posouvá hranice sportovních filmů o krůček dál. Film kde herci opravdu hrají, kamera střih, který vás zatáhne do děje a propracovaný scénář. Tvůrci se vyhnuly bomba-prďáckým tréninkům a konečnýho zápasu, což je jedině dobře. Hudby ve filmu moc není a když ji uslyšíte, tak citlivě podbarvuje atmosféru scén a závěrečný song je výborný. Prostě opravdové řešení rodinných problému může i bolet. Fandím tomuto přístupu a nevím jak bych to natočil lépe :-)

Smyčka (2014) (studentský film)

Snímek se odvíjí v poklidném tempu a divák má čas rozvíjet svůj vnitřní dialog, který se rozvíjí na základě jednoduchých situací. Velice věrohodně a s určitou nadsázkou je artikulovaný stav dnešní dospívající generace. Forma odpovídá studentskému filmu, obsah má určitý přesah, který si dokážu představit rozpracovaný na celý celovečerní film 85min. Jelikož si snímek zaslouží dosáhnout alespoň na 70% tak dávám za pět*

Takovej barevnej vocas letící komety (2015)

Poměrně výživná mozaika z éry psích vojáků. Chybělo mi tam akorát pozastavení u skladby Kyliana Nedoryho, kterou považuji za určitý zásadní kousek jejich tvorby. Mohlo padnout také pár slov od pardálů z Plastic people of the universe a DG 307.

Božský Bruce (2003)

Jim Carrey je můj oblíbený herec, ale bohužel scénář a režie mají za dvě hvezdičky, odvážný námět a herci jej posouvají na tři, což je škouda. Zvlášte scéna v 51 minutě, kdy Božský Bruce zesměšňuje svého konkurenta během hlavních zpráv je opravdu dlouhááá.....prostě tentokrát ten koktejl od pana Shadyaca byl umíchaný hodně narychlo. Jinak Morgan Freeman je báječný a celková stylizace je také fajn. Během zkouknutí si určitě vzpomenete na film "Lhář, lhář", který je ale přec o level výše.

Přístav (2015) (seriál)

Na seriál se dá dívat jen díky výrazným charakterům, které to drží nad vodou. Konkrétně duo Čtvrtníček-Hrachovcová nemá vlastně chybu a kupodivu i Zounar má svěží roli. Další prvek, který to drží nad vodou je příjemné venkovské prostředí a celý seriál je o určitém útěku z velkoměsta a hledání jiné životní alternativy. Zajimavé je také pozorovat jak se střetáva divadelní, filmové a seriálové herectví s amatérským neherectvím, což někdo může namítat, že se jedná o paskvil, ale mě to připadá zajímavé, když je to vyvážené. Úvodní píseň a nájezdy kamery jsou taky v pohodě. Snad nejslabší je zatím 6 díl, kde se objevilo spoustu neherců. Doufám tedy, že z toho nebude další nekonečný seriál, ale příjemná série max 20 dílů.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Z velkým nadšením jsem dočítál knížku a o dva dny později si pustil filmové zpracování. I když jsem od filmu moc neočekával, tak přesto mě zklamal. Scénář byl docela dobře napsaný, ale nějaké situace byly úplně pomýlené a zachycené bez citu. Alan Karlsson za mlada působí skutečně retardovaně a na jeho postavu navazuje Benny, který se svými skoro tituly působí jako nedůživý autista. Další sklamání byl šéf gangu "Never again" , který nemá žádnou autoritu a od začátku filmu je zařazen mezi další nýmandy a postavička Krásky mohla být více sprostá a absurdnější. Škoda že se jim tam nevešel Bennyho brácha, který byl v knize dost zásadní. Atmosféra prostředí z útěku celé bandy je nulová a ocitáte se v určitém bezčasí. Narychlo spíchnutý film s nepromyšlenými charaktery. Přečtení knížky byla špatná volba, ale už nebylo cesty zpět a jsem rád, že jsem film, sice na dvakrát, dokoukal až do konce.

Pokojný bojovník (2006)

S filmem jsem docela dlouho otálel a nechtělo se mi jej shlédnout, ale jelikož to byl tip od bráchy, tak se to muselo zvládnout. Proklikal jsem si celý film skoukl uvod, trenink a šťastný konec a čekal, že mě nic nepřekvapí. Opak byl pravdou. Nenajdete tu žádný prvoplánový americký patos. Film je natočený s příjemným vkusem s milými filozofickými úvahami. Forma s obsahem krásně hraje a Nick Noltý jako starý záhadný pardál je také fajn. Dvě hodiny utekli jako nic.

Bez soucitu (2010)

Zajímavý charakter pana Travolty. Pár zajímavých momentů, ale po druhé, už to vlastně ani nechci nikdy vidět. Vlastně jsem to vyděl v Tv a bez prvních 20minut, ale přesto mi to připadalo dost dlouhé, což k metráži filmu není příliš lichotivé.

96 hodin: Odplata (2012)

Dočerpává z prvního dílu, scény jsou ještě více méně uvěřitelné a kamera svým roztřesením a bleskurychlými střihy, už nepůsobí tak naturalisticky, ale spíš pouze efektně, samoúčelně. Liam je prostě stará vojna s ohromnými zkušenostmi to víme, ale v nějakých scénách, už se blížilo spíše k Supermanovským schopnostem. V jistých momentech se film podobal nějaké počítačové hře typu Quake, prostě prochází různými prostředími a kosí jednoho maníka za druhým. Vyústění konečného souboje je nepřehledný a smutného tatíka zlikvidoval šťouchnutím na věšák. Nebýt charismatického klaďáka, dobré hudby /+zvuk/, zajímavé choreografie a vkusné francouzké produkce, tak by snímek totálně propadl do archivu s označením "B". Držím palce třetímu dílu, ať se nepropadne někam do hnoje a ať se to už nějak vkusně dostřílí.