Děsivé dědictví (2018)

Velmi znepokojující podívaná. Po dlouhé době něco opravdu zajímavého a nevšedního, atmosféricky místy až dusivé. Hádka u večeře je naprosto geniální, stejně tak je zachycen i postupný a totální rozklad kdysi možná funkční rodiny. A jak už tady někdo poznamenal - skutečnou a největší obětí byl otec rodiny. Závěr je vyloženě pro fajnšmekry. Mňam!

Halloween (2018)

Dvakrát postřelený, nespočetně krát bodnutý a pořezaný + jedenkrát přejetý sedmdesátník s ustřelenýma prstama na levé ruce a plíživou chůzí pozabíjí X lidí nožem, přičemž naprostá většina z nich je ozbrojená, nevyjímaje několik policistů. Všechny postavy se chovají naprosto debilně. Z nedobitné pevnosti si Majkl udělá během chvilky kůlničku na dříví. Místo toho, aby ho na konci jednoduše dcera odpráskla ve sklepě, tak si raději matka sama podpálí komplet barák. Předpokládám, že se ohořelé tělo nikdy nenašlo. Bravo!

Hrdinové ohně (2017)

Uff, fakt silné kafe. Závěrečná patnáctiminutovka mě řádně nakřápla, slzičky tekly proudem. Díky prakticky nulovému patosu dostává snímek naprosto realistický, až téměř dokumentární nádech. Zajímavé je, že i v takto emocionálně napjatém filmu se našlo místečko pro velmi vydařené humorné scénky (horečka dítěte). Velmi poučné bylo i vysvětlení některých technik boje s ohněm. Fimové triky jsou dechberoucí a snad poprvé se mi stalo, že jsem absolutně nedokázal rozlišit mezi digitálním a skutečným ohněm. Nasrala mě jen jedna jediná patetická scéna na konci snímku. Jinak skvělá filmařina i hereké výkony. Dvakrát po sobě jsem si musel přehrát scénku s pracovním pohovorem. Brilantně zahrané z obou stran. Miles Teller se pomalinku začíná dostávat mezi můj top 10 nejoblíběnějších herců. PS: Jennifer Connelly je furt neskutečná kočka!

Korunní princ (2015) (TV film)

Jé já jsem se u toho nasmál. Svěží vítr v české pohádce. Konečně moderní pohádka s příběhem, který má hlavu a patu, je výborně odvyprávěný, zahraný a hlavně mu nechybí humor, který mi neuvěřitelně sedl. Rytířský turnaj k popukání. Hádek si svého zloducha vyloženě užil. Jen tak dál česká pohádko, jen tak dál.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Kostymérky a kostyméři si odpad nezaslouží, kostými byly opravdu nádherné. Princezna byla krásná, milá a v kontextu celého veledíla i poměrně dobře zahraná. Nevadili mi Kostka, Liška ani Vilhelmová s Bohdalkou, ba naopak to byli jedni z mála, na které se dalo ještě dívat. Povedené byly i kouřové triky. Tímto však veškerá pozitiva končí a nastupuje všeobjímající zmar, neumětel a totální zoufalství. Všichni ostatní, kteří si za tohle veledílo dovolili vzít honorář, to je normálně na regulérní, doživotní zákaz činnosti. Veškeré atributy kvalitní pohádky poplivány a pošlapány. Netřeba dále rozebírat strojové odříkání naučeného textu od hlavního antihrdiny, jakožto i jeho absulutní rezignaci na jakoukoliv snahu hrát. Na tomto příkladu jde krásně vidět, jak naprosto zbytečně až hrůzostrašně mohou být využity koncesionářské poplatky. Mamka u toho po půl hodině usnula, já jsem vydržel až do scény s létajícím Křížem. Absolutně nechápu, jak si může Česká televize dovolit tohle odvysílat na Štědrý večer.

Rapl (2016) (seriál)

Je to kurva dobrý. Až jsem sám překvapený, jak moc dobrý to je. Skvěle napsané dialogy, velice uvěřitelné a výborně zahrané postavy, především Kuneš a možná ještě o krapánek lepší šéf oddělení Rohan. Hutná "severská" atmosféra a do toho místy geniálně propašovaný humor. Náramně jsem se u každého dílu bavil. Jediné mínus je až přehnané množství mrtvol, ale bez mrtvoly není případ, takže odpouštím. Naprosto zasloužených 5 hvězd, na české poměry neskutečná kvalita.

Rapl - Série 1 (2016) (série)

Bohemian Rhapsody (2018)

Nádherný filmový a hudební zážitek v Dolby Atmošce. Strašně jsem se bál, jak moc věrohodně na mě bude působit hlavní postava, protože nikdo, NIKDO nedokáže dost dobře ztělesnit Freddieho! Jak šeredně jsem se mýlil. Lidi seděli přikovaní k sedačkám ještě dlouho po nájezdu titulků. Tomu říkám kumšt. Myslím, že ke konci roku 2018 právem přibudou stovky tisíc nových fanoušků skupiny Queen a jejich hudba bude žít dál a dál. Jdu si je taky hned pustit! PS (spoiler): Ve filmu je spousta nepřesností, patrně především z důvodů zvýšení napětí a gradace snímku. Mezi ty největší patří tvrzení, že se Freddie rozhodl vystupoval na Live Aid v 85 jelikož věděl, že má AIDS a moc času mu už nezbývá. Ve skutečnosti mu nemoc byla diagnostikována až v roce 1987. V kině jsem si říkal, jaký to musel být pocit, vědět, že umíráte a přitom mít všechny fanoušky pevně v hrsti a předvést nejlepší výkon své kariéry. Opravdu to můj zážitek ještě mnohonásobně umocnilo. A o to zřejmě scénáristovi či režisérovi šlo v první řadě. Pravdu jsem se dozvěděl až po projekci.

S láskou Vincent (2017)

Strhující pocta holandskému mistrovi, jeho životu, dílu, ale i smrti. Pominu-li naprosto dechberoucí výtvarné zpracování, které nemá v dějinách kinematografie obdoby, byl jsem okouzlen a zároveň i dojat až poetickou formou vyprávění tohoto jen těžko uvěřitelného příběhu. Výtečné dialogy, citlivě zvolené postavy, které pomalinku rozplétají pozadí Vincentova života a skonu. Vše podtrhuje znamenitá hudba, jež skvěle dotváří atmosféru francouzského venkova konce 19. století. Na každém snímku je vidět každičký tah štětce. Z plátna na vás sálá žhavé slunce, vítr se ledabyle prohání lány obilí, déšť pomalu smývá prach z okenních tabulí. Barvy ožívají a ani na chvíli vás nenechají v klidu. Neskonale krásné formou, nesmírně dojemné obsahem. Nečekal bych, že si někdy u animáku takhle od srdce pobrečím. Pro mě neskutečně uklidňující, ale zároveň i povznášející filmový zážitek. Bravo.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Geniální záležitost, která pod záminkou pořadu o vaření servíruje naprosto bez skrupulí to nejhorší, co česká gastronomie dokáže nic netušícímu strávníkovi nakydat na umaštěný talíř. V žádném případě se nejedná o pořad o vaření, nýbrž o nekompromisní sondu do mezilidksých vztahů a pokroucených charakterů kuchařů, číšníků, servírek, provozních a vedoucích ve všech koutech naší krásné země. Díky Zdeňku Pohlreichovi máme možnost nahlédnout pod pokličku bizáru zvaného české pohostinství a restauratérství. Jestli se někomu nelíbí nátura a slovník Zdeňka, ať se na to kurva nedívá. Podle mě jsou jeho postřehy naprosto trefné a neuvěřitelně vtipné. Netuším, jestli si něco občas připravuje dopředu, anebo to tam sází z první, ale já se u každého dílu výsostně bavím a vo tom to je. Některé hlášky by si zasloužily svůj vlastní pořad.