Cheap Thrills (2013)

Chichi bavil jsem se výborně, to byla teda povedená trojka/čtverka. Připomnělo mi to hru, kterou jsme si kdysi vymysleli vyhulení s kámošem - The Price is Right! Musí se hádat, za jakou částku by byl ten druhý ochotný udělat nějakou pitomost nebo zvrácenost (-: Výborné herecké výkony všemu nasadily vysokou dávku uvěřitelnosti. K úplnému konci jsem čekal ještě nějaký závěrečný mindfuck, kterého se mi sice nedostalo, ale i tak tomu dodaly pěkné 4 hvězdy

Revival (2013)

Na české poměry 4 hvězdy. Námět i scénář prima, k tomu příjemné herecké výkony, obzvláště Marián Geišberg vyniká svou nonšalancí, přirozeností a charismatem. Bolek Polívka též za výbornou. Dokonce se mi výjimečně líbil i Geňa. Jediné co bych vytkl, že se mohli borci alespoň naučit předstírat, že na svoje nástroje dokáží zahrát. Takový Bolek s Heřmánkem je jen drželi a ani se neobtěžovali něco předstírat. Ubíralo to hodně na věrohodnosti.

I Am Fighter (2020) (pořad)

Mě to baví. Je to zábavné, stručné, žádné srdceryvné zákulisní nesmysly z osobních životů jednotlivých fighterů. I ti samotní borci a trenéři jsou fajn. Těším se na finále.

Dokonalá loupež (2018)

No tak ten závěr, jestli jsem ho teda správně pochopil, je opravdu hodně přitažený za vlasy. Nicméně přestřelky velmi realistické, žádné zbytečné natahovačky. Butler skvělý macho, Schreiber neméně zdatný protivník se správným charismatem. Co se mi opravdu moc líbilo bylo celkové pojetí stylu vyprávění, kdy je hodně prostoru věnováno pohledu z té "druhé" strany, tedy zloduchům, jejich rodinám. Nejsou to jen bezduší zabijáci policajtů, jsou to taky jen lidé a prožívají si své vlastní emoce. Super nápad a nepamatuju se, že bych ho v nějakém jiném podobném snímku zaznamenal. Malinko mi tam vadil 50 Cent, který podle mě fakt hrát neumí. I tak zasloužené 4 hvězdy.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Melodramatické rozjímání o relativnosti a pomíjivosti času. Zrození, láska, stáří, smrt. Čím je člověk mladší, tím víc mu musí nepochybně unikat podstata tohoto díla. A naopak. Je mi pětatřicet a už teď vím, že až si Benjamina Buttona pustím zase za deset let, tak mě to rozseká ještě mnohem víc...

Whiplash (2014)

Naprostá pecka, hudební orgie a psycho zároveň. Miles Teller se tímto dostává do mého seznamu bejoblíbenějších herců současnosti.

Nepřátelé (2017)

No, co k tomu napsat. Meditativně spirituální western odehrávající se v kulisách čarokrásné přírody. V podstatě se ztotožňuji s komentářem od sepp, též mě nějak minul přerod hlavního hrdiny a vůbec celkově mě to emocionálně nikterak výjimečně nezasáhlo. Filmařina bezpochyby kvalitní, Bale zde ale prakticky nepromluví a připadlo mi, že si celou dobu vystačil s jedním výrazem. Pomalejší tempo mi nevadilo, ale prostě jsem se nedokázal vcítit do postav, do jejich osudů a pohnutek. Většina totiž umřela dřív, než jsem se s nimi mohl filmově sblížit. Katarze se bohužel nekonala. Tři a půl hvězdy.

Lesní rituál (2017)

Ale jó, připojím se myslím ke zdejší většině když vyzdvihnu především první dvě třetiny filmu. Úvodní scéna v lesní chajdě je opravdu vymazlená a originální, pěkně mě mrazilo. Práce se zvukem taktéž vynikající. Ke konci, když se rozdají prakticky všechny karty na stůl, už nejde ani tak o horor, jako spíš o akční snímek. Musím však přiznat, že samotné vyobrazení lesního démona se mi docela zamlouvalo. Malinko mě jen zarazilo to, že na začátku bubák neměl problém lozit a skákat po stromech, ale na konci (SPOILER) se zněj vyklube zmutovaný čtyřnohý los-sob. Jelikož jsem velký fanoušek hororů, budu malinko přísnější a udělím 3 hvězdy, ačkoliv by si Rituál objektivně zasloužil 3 a půl.

Pustina (2016) (seriál)

Hmm a je to tu, naprostá špička české seriálové tvorby posledních X let. Pustina mě vtáhla a už nepustila. Hltal jsem plnými doušky každý záběr, každou repliku. Genialita tohoto seriálu se skrývá v těch nejmenších detailech, které dotváří celkovou atmosféru tohoto Bohem zapomenutého místa. Častokrát jsem se opravdu od srdce zasmál, abych o pár okamžiků později ronil krokodýlí slzy. Skvělá kamera, režije, hudba. Casting na jedničku, obzvláště ti mladí grázlové z lapáku byli k pohledání. Samostatnou kapitolou jsou pak herecké výkony. Zuzaně Stivínové jsem to sežral i s navyjákem. Tu nekutečnou bolest a beznaděj, kterou její postava musela prožívat. Do paměti se mi vryl i výkon Leoše Nohy a Elišky Křenkové. Jo a Janek Gregor, to byl teda syčák! Moc děkuji tvůrcům, tak dlouho jsem si seriál už opravdu hodně dlouho neužil, a to jsem asi den před tím dodíval Zaklínače. Bravo, bravo bravissimo.

Město podivínů (2018)

No doprdele, čekám, kdy se začnou udělovat dětské Oskary nebo něco podobného, protože výkon devítileté Lexy Kolker byl naprosto profesionální. Naposledy mě podobným způsobem uchvátilo herectví malého Jacoba Tremblaye ve filmu Room (2015).