Avengers: Infinity War (2018)

Třetí týmovka, na kterou se těším od roku 2015, 10 let od prvního MCU filmu Iron Man, ještě více postav než v Capovi: Civil war a předpokládaný příchod Thanose – fandové pochopí, že jsem v kině málem umřel štěstím! Už začátek byl úžasný – vážnou atmosféru s příchodem Thanose opravdu vystihli, nakládačka Hulkovi mu dodala veškerou obávanost. Smrt Lokiho pro mě nebyla tak emotivní, i když teď už bude asi vážně pravdivá. Velmi mě potěšilo setkání Iron Mana a Doctora Strange a legendární příchod zarostlého Captaina Ameriky! Nejvíce mě štvala dvojice Vision a Scarlet Witch, kteří ve filmu dostali až moc prostoru a byl naprosto k ničemu. Od Visiona jsem čekal, že on bude Zemi nejvíce chránit, že on výrazně zahýbe výsledkem války, ale ne – on celý film jen stále polehává a je stále zraněný. Strážce Galaxie jsem si nikdy moc neoblíbil, nebylo to ani teď, jen Drax vážně válel a opravdu mě bavil. Thor taky někdy pobavil, ale spíš se jen snažil pobavit (něco jako Ragnarok). Thanos je opravdu výborný záporák (jeden z nejlépe udělaných v MCU), který si tento film zcela přivlastnil, má dobrou motivaci, která je pochopitelná, jde z něj strach, ale zároveň je plný emocí, což dokazuje, že není trapně černobílý. Nejepičtější moment byl jednoznačně tehdy, kdy Thor dorazil do Wakandy! A jako největší překvapení je samozřejmě návrat Red Skulla! Opravdu klobouk dolů před bratry Russoovými, že dokázali udělat tak poutavý film s tolika postavami, přičemž každá dostala trochu či více prostoru. Mělo to děj, velké až obří bitvy, Thanose s kameny, nové i starší superhrdiny ze solovek a hlavně – to jejich vzájemné seznámení a propojení tak celého Marvel universa, na které jsem se tak těšil!! Už se zatraceně těším na čtyřku!!!!

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Ninžovský shounen epos! Fillerová vycpávka je sice opravdu strašná, ale co se týče hlavní dějové linie – je úžasná. Samozřejmě musím zmínit organizaci Akatsuki! Zjevují se ti nejlepší zločinci, co se v Naruto světě zatím ukázali a nejvíce mě poznamenal jejich vůdce – PAIN. Postavy jako je tato přímo zbožňuju, protože nejsou tak trapně černobílé, jak nám zločince a hrdiny většinou lidé předhazují. Je prostě tak diskutabilní, ale právě proto, že se nad ním tak zamýšlím, je pro mě důkaz, že je to velmi propracovaná postava. A Painův souboj s Jiraiyou je prostě to nejvíc, co v samotném anime je! Skrytá Deštná vesnice měla tak zvláštní a depresivní atmosféru a samotný souboj v sobě měl všechno – přes ultimátní techniky a promyšlené taktiky boje až po správné míchání naděje s beznadějí (spoiler: poustevník dostal opravdu tu nejhrdinštější smrt). Nadcházející Painův boj s Narutem byl také perfektní a následovný dialog Naruta a Nagata o docílení míru byl vážně nezapomenutelný. Ale pak přišel další příběhový arc s válkou, která působí v příběhu jaksi navíc a zbytečně. Sice bylo celkem zajímavé znovu pozorovat mrtvé postavy v „Edo tensei“ (hlavně předchozí Hokagové) a ano, Madarův hlavní plán „Tsuki no Me“ měl taky něco do sebe, a nesmím zapomenout na epický souboj Guy vs. Madara – ale pořád tu byla nudná Zetsu armáda, přehnaně silný Naruto a nakonec představení nezajímavé Kaguyi, coby nejvetší záporačky, která tento arc definitivně zabila. Ale závěrem se konečně odehrál velmi očekávaný souboj Naruta a Sasukeho – a ten nezklamal. Díl pod jménem „Pečeť smíření“ mě vážně emocionálně dostal a beru ho nejen jako ukončení jejich souboje, ale i celého anime. Je toho vážně moc, co bych mohl vychválit (např. ještě Shikamarovu pomstu), tohle anime je sice mé první, ale i tak si myslím, že už nic lepšího být ani nemůže. Kishimoto se prostě překonal, sice bych chtěl ještě přídavek, ale když vidím navazující pokračování s Borutem, je mi jasné, že už je s pravým Narutem vážně šmytec a tuhle pitomost už neměli vůbec vytvářet. Naruto, změnil jsi hodně lidí. A změnil jsi i mě.

Auta 3 (2017)

Ti, co s Bleskem vyrostli, budou slzet nostalgií.

Logan: Wolverine (2017)

Rozhodně nejvíce emocí, pesimismu, krve, reality, lidskosti a nelidskosti z celého mutantského filmového  působení. Pouze Hugh Jackman a jeho rozlučka s osudovou rolí.

Kniha džunglí (2016)

Filmový ráj, co okouzlí, uchvátí a oslní. Chtěl bych v tom filmu žít – proč není realita také tak nádherná? :)

Deadpool (2016)

Velmi zábavná oddechovka, která neurazí, oprava – hodně urazí :) a u které se zasměje celé kino, fanoušci i nefanoušci.

Tři bratři (2014)

Jako rychlokurz českých pohádek dobrý. Trochu muzikál, trochu parodie, trochu romantika, trochu klasika... pro každého něco, ale dohromady pro mě nic. :)

Solaris (2002)

Před filmem zvědavý, při dívání znuděný a po filmu šťastný, že skončil – to je Solaris.

Čelisti 3 (1983)

Tenhle film není pro lidi, ale pro žraloky.