Smrt roku 2021! (2021) (TV film)

S druhým dílem mi to vše došlo – tragické události, tragické džouky – chlapci zdá se mají nesmrtelný materiál.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Další postEndgame marvelovka, další zklamání. Strange i Wanda tu měli nakročeno k dost prokreslenýmu emočnímu dnu, ale ani u jednoho to nebylo vůbec dotažený… Nejvíc nevyužití byli ale Ilumináti, kteří mě sice překvapili, ale to bylo v podstatě vše, co dokázali... Ty smrti byly sice brutálně nápaditý, ale štval mě ten nesoulad, to drsňácký až zbrklý zacházení s alternativními postavami, zatímco na druhé straně ten velice opatrný přístup u postav hlavních… Jinak Raimiho hororové pojetí absolutně kvituju a dal tak snímku výrazný a rozpoznatelný ksicht, což MCU potřebuje. Škoda jen toho scénáře.

Batman (2022)

Dechsvírající mrazárna s netopýřím přenašečem účinné deprese.

Dexter - Nová krev (2021) (série)

Děkuji. I přes ten konec, který chci nejraději zapomenout, děkuji za ještě malou chvilku v Dexterlandu…

K zemi hleď! (2021)

Ta hloupost z toho krásně a schválně čiší, ale too much. Joo zasmál jsem se, zadumal i prozřel, ale mnohem víc převládala ta nechuť z toho, na co se to vlastně koukám.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Naštěstí jsem to viděl ještě dřív, než o tom začli mluvit všichni včetně nemluvňat, takže se mi to nijak předem neznechutilo. Tyto smrtící herní žánrovky se mi do té doby vyhýbaly, pár dalších jsem potom i zkusil (Alice in Borderland, Battle Royale) a masakr mají bez debat bravurní, ale Oliheň nad nimi po stránce postav či příběhové uvěřitelnosti prostě jednoznačně vede.

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Když jsem slyšel, že MCU, místo aby rozvíjelo svůj svět, bude provádět doslova svou vlastní fanfikci… No přišlo mi to zbytečný. Tenhle formát ale nabízí tak neskutečný potenciál! A často jej i naplňuje – třetí epizoda o ztrátě Avengers byla takřka geniální. Tolik narážek, paralel a možností! Kdo má pečlivě nakoukané marvelovky a váhá, tak není o čem.

Pařba ve Vegas (2009)

Nezapomenutelné! Sledovat to bez vytlemeného ksichtu snad ani nejde! Dobrou náladu si odnáším na ještě hodně dlouho!

Eternals (2021)

Bravo, není z toho cítit Marvel, není z toho totiž cítit vůbec nic. Utvořit si vztah k postavám je asi stejně obtížné jako k šachovým figurkám, dále bije do očí to na sílu vybrané barvité obsazení, v neposlední řádě ty jejich nezajímavé kostýmy a schopnosti. Proplést je navíc s historickými událostmi Země na mě působilo dost pohádkově a bylo to i celkem na škodu, tvůrci si akorát zbytečně kopali hrob tím krkolomným vysvětlováním, proč Eternals nikdy Avengerům nepomohli… Tyhle vesmírné MCU projekty už mě začínají nudit a to ještě ani ve velkym nezačaly…