Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Ty vole, co to je jako?!

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Tak tento film je tá práva komédia keď vám nálada klesá dole, a vy potrebujete nejakú komickú injekciu. Film pobavil, a mohli za to hlavne herci, veľa komikov pri sebe sa snaží prežiť apokalypsu, z ktorej nakoniec.... nebudem spoilovať. Pozrite si to určite, stojí to za tú hodinku a 47 min.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Keď porovnám prvých Avengers s druhými, tak z druhých mám o 75% lepší pocit. A viem presne prečo. Avengers 2 bol jeden z najočakávanejších filmov tohto roka. Ja Marvelovky mám rád, a preto som si ich užil v 3D. A čo na to viac povedať. Film nás hodí do deja, kde sa všetci začínajú rozhádavať, a Ultron sa to snaží zneužiť v jeho prospech. No však tá jeho "ochrana ľudstva". Najviac sa mi na celom filme páčil asi on, keďže on bol priam vynikajúci záporák. A ostatné všetko čo som očakával, film má dosť veľa efektov, čo sa niekomu nemusí páčiť, no mne sa to tam proste hodilo. Len predsa, ďalší Avengeri nás čakajú až o 3 roky, a takto ma to navnadilo vyčkávať tri roky.

Banshee (2013) (seriál)

Vždy som sa pozeral na tento seriál ale nikdy som sa nemohol prehovoriť aby som zapol aspoň ten prvý diel. Keď som sa ku tomu konečne dostal, tak som si hneď ako prvé povedal ako som tento seriál mohol tak dlho odkladať? Zapol som to a zo začiatku to išlo tak z hľadka no potom sa to rozbehlo. O originalite príbehu ani nehovorím. Každá postava má svoje miesto ktoré má nejaký vplyv na dej. A top postava Lucas Hood.. No tak ako môže byť!

Batman a Robin (1997)

Ťažko povedať čo si o tomto filme myslieť. Je to proste také no. Dá sa to pozrieť raz za 10rokov, aby sa to vôbec dalo pozerať. A George Clooney ako batman? Ups, krok vedľa, ale tak stalo sa no, už to nezmení nikto. Ale snáď už nikto také niečo nedá na povrch.

Big Lebowski (1998)

Tento film si ma získal hneď po prvom zhliadnutí, a odvtedy sa stal stálicou na ktorú si stále za nejakú časovú dobu dokážem nájsť čas a pozrieť si ju znova a znova. Predsa len tento film je jedna kvalitná kultová záležitosť. Jeff Bridges ako Dude alebo El Duderino tú postavu ani nemusel hrať, on ňou proste bol. Walter a jeho vietnam, Donny a jeho neústale nedostanie sa ku slovu alebo "Drž už hubu Donny." alebo "Drž už hu... kdy hrajeme?". A potom je tu ešte Jesus alebo "Nobody fucks with the Jesus." Pridajme ku tomu ešte nejaké tie drogové výlety, bowling, White Russian a máme tu film ktorý proste neomrzí nikdy. "Dude abides"

Blok 99 (2017)

Vince Vaughn sa týmto filmom krásne odosobňuje od všetkých komediálných rolí, a definitívne potvrdzuje že dramatické role mu dokážú sadnúť. Samozrejme ale všetko podporuje vynikajúci scenár. Bradley ktorého vyhodia z práce nemá veľa peňazí tak dostane do práce dealera. Zatiaľ čo zo začiatku ide všetko vporiadku, jeden deal nevýjde podľa predstáv. Moment kedy Bradley príjme svoj osud a ide do väznice je momentom, kedy sa to všetko ešte viac zapletie. Pomalé tempo filmu absolutne nevadí, priam nutí diváka sledovať dej bez odtrhnutia očí. Vyzobrazenie brutality tu nemá žiadnu hranici, a scény vo väznici Redleaf taktiež. Je veľká škoda že sa tento film asi nedostane do hľadáčika oscarov, pretože by si rozhodne zaslúžil aspoň tu nomináciu.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Tento seriál som si obľúbil hneď po prvom dieli. Zapol som ho len tak náhodou ale odvtedy už som sa nevedel zastaviť. BoJack je proste ako komediálny seriál tak aj seriózne zobrazenie depresívneho koňa ktorý si po role v sitcome nedokáže nájsť nejaký iný job a tak hlavne pije a droguje. Má vážne dosť veľa zábavných momentov ale pri niektorých vážne zaskočí vážnosťou. Každý kto začína seriál pozerať by sa mal dostať až za šiesty diel, keďže tých šesť vážne nebolo nič extra, no siedmym sa to už pekne rozbehlo. "Nothing on the outside, nothing on the inside."

Californication (2007) (seriál)

Californication je až na poslednú trochu slabšiu sériu kultový seriál ktorý ponúka tonu sarkazmu a vtipných momentov. Taktiež ale dokáže veľmi často zahrať na dramatickú nôtu a donúti človeka zamyslieť sa nad vecami. Hlavnému protagonistovi Hankovi Moodymu život prestane fungovať od presťahovania do Kalifornie. Život plný alkoholu a sexu by mu aj vyhovoval dokým si neuvedomí že čo vlastne chce. Hank je vynikajúca postava a jeho transformácia, miestami síce pochmúrnejšia a menej ako by ste si priali, je proste geniálna. Najlepšie to celé vystihuje asi 3. a 4. séria. O hláškach ani netreba rozprávať, Hank sype v dialógoch jednu za druhú (štýl akým rozpráva Madafaka je najlepší príklad). Seriál ktorý sa dá pozerať dookola a hádam ani nemôže omrzieť.

Casino (1995)

Tento film je proste skvost. Je to jeden z tých filmov ktorý síce ma tri hodiny ale pri jeho kvalite zbehnú rýchlo. Vynikajúca kamera ktorá zachytáva Las Vegas a jeho podsvetie v tom pravom svetle je proste geniálna. Film vtiahne do deja, chytí, a nepustí do poslednej minúty. Za tri hodiny tento film ukáže ako fungujú kasína, ako to vtedy fungovalo v podsvetí a umožní sa naplno vžiť do postáv a do ich situácie. Scorsese je proste čarodej ktorý na filmovom plátne stále vykúzli niečo čo nie len že pobaví, ale ostane v hlave na dlhú dobu.Ďalej tu je potom klasicky vynikajúci Robert De Niro ktorý sa pre rolu mafiána proste narodil zahral jeho rolu geniálne, Joe Pesci a vývoj jeho postavy Nickyho je jedna veľká slasť pre oči a Sharon Stone, tá si nomináciu na oskara rozhodne zaslúžila.Tento film sa mi práve po druhom zhliadnutí proste pridal ku tým mafiánskym stálicam, ku ktorým sa budem chcieť pravidelne vracať.