Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Normálnymi slovami tento film ani opísať nejde. Dvaja týpci, jeden novinár, druhý jeho právnik sa vydajú do Las Vegas aby spravili reportáž. A samozrejme, aby to nebolo len tak, zbalili si spolu aj kufrík ktorý obsahoval drogy všetkého druhu. Vizuál filmu je vynikajúci a halucinácie z tripov dvoch hlavných protagonistov taktiež toho majú veľa čo ponúknuť (Jašterky v bare sú asi najlepším príkladom.) Samozrejme ale treba vyzdvihnúť výkon práve Johnny Deppa ktorý hral síce pre neho nezvyčajnú rolu ale zahral ju vynikajúco. A Benicio Del Toro taktiež, scénka kedy si pýta aby po ňom hodil Raoul magnetofón do vane je proste top. Víkendová oddychovka ako sa patrí.

Veřejní nepřátelé (2009)

Po prvom zhliadnutí tak pred dvoma rokmi som tento film ako nejaký rutinný mafiánsky film. No po druhom zhliadnutí ma film okúzlil a získal si ma celkom jednoducho. Príbeh Johna Dillingera toho ponúkne viac než dosť, cez sekvencie bankových lúpeží, útekov z väzenia, útekov pred policajtmi až po jeho túžbu po Billie. Veľmi sa na tento vzťah hodí hlavná idea Neila Mccauleyho z Heat : "Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner". Johhny Depp sa na túto rolu hodí geniálne, zas a znova dokazuje že zahraje všetko čo sa len dá na 150%. A Michael Mann, to je proste režisér ktorý bude vo filmovej branži chýbať. Jeho rukopis je tu viac než poznať a filmy s tématikou heistov, to je proste jeho obor. A soundtrack je tak geniálny že pri konci, i keď som vedel čo sa stane, tak som zostal zamyslený minimálne 10 minút bezdychu stáť pred obrazovkou.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Nikdy by ma po prvom zhliadnutí traileru napadlo že pri hodnotení budem čoby len zvažovať nad 4*. Ale mýlil som sa, celkový filmový výsledok je ešte lepší ako Furious 7. Som veľmi rád že viac priestoru konečne dostal Dwayne Johnson, v minulom dieli bol krátko a to ma sklamalo(i keď aj za tu dobu narobil pekný bordel). Taktiež Jason Statham sa pekne previedol.. A hlavná zápletka, prečo Dom robí to čo robí bola o dosť normálnejšia ako som očakával. O tom že či to má logiku alebo nie, nie je treba diskutovať, film má baviť a to presne tento film spravil. Akčná pecka ktorú si treba pozrieť.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Keby som si odmyslel všetky tie nelogické veci ktoré sa tu odohrávaju, tak by som tomu asi dal aj viac. Ono to síce nie je zlé že to je nelogické keďže si tento film na nič nehraje ale proste viac ako 3* sa tomu dať nedá. Ale účel to splnilo a zabavil som sa. Najlepší začiatok s Neymarom a Jacksonom alebo nastúp Ice Cubea na scénu.

Volejte Saulovi - Mabel (2017) (epizoda)

Tak začiatok série celkom vpohode, len prvému dielu by neuškodila trošku dlhšia stopáž :)

Policejní odznak (2002) (seriál)

Zo začiatku je Policajný odznak seriál, ktorý zaujme len hlavným protagonistom. Vic Mackey, je proste týpek ktorý si robí všetko podľa seba a pravidlá mu veľa toho nehovoria. Vlastne si ich vytvára sám za pochodu. Postupom ale seriál ponúka vynikajúci vývoj postáv, a zo začiatku nudné detektívne prípady Dutcha a Claudette sa zmenia na dosť príjemny celok každého dielu. A potom tu máme Strike Team. Každý jeden člen mi prirástol k srdcu, a preto bolo pre mňa niekedy ťažké vidieť, kde smeroval vývoj postáv (napríklad taký Shane.. a seriálove finále ktoré nenechá nikoho chladným). Michael Chiklis si vďaka tomuto seriálu získal môj rešpekt, a už pre mňa viac nie je herec ktorého som videl sa len niekde mihnúť ale je to pre mňa Vic Mackey. Rád sa k tomuto seriálu vrátim, a s The Wire ho radím medzi špičku seriálovej tvorby z policajného prostredia.

Logan: Wolverine (2017)

Nemám slov. Vynikajúca rozlúčka s Wolverinom, ktorý bol len jeden. A vždy bude.

Zlato (2016)

V podstate nemám čo viac vytknúť. Film splnil moje očakávania ktoré som nemal nejako vysoké ale zase ani nízke. Trošku sa to miestami seká a príbeh stráca tempo ale rozhodne to ťahá Matthew. Matthewa mám veľmi rád a páči sa mi jeho herecký štýl a v tomto filme svoju premenu posunul ešte viac do extrému. Nabral dosť veľa tukov, splešatel a ja som mu tým pádom jeho rolu veril ešte viac. Rozhodne si myslím že by si za túto rolu zaslúžil aj oskarovú nomináciu. Gold je film, ktorý si asi znova pozriem len keď na neho nejako náhodne natrafím ale aj tak to bude film, ktorý vždy odporučím niekomu kto mi povie aby som mu poradil nejaký film s Matthewom.

John Wick 2 (2017)

John Wick je späť v plnej kráse. Po vynikajúcom prvom dieli je druhý diel ešte lepší. Jeden z najlepších akčných filmov za poslednú dobu, o tom sa ani nebavme. Keanu Reeves Johna Wicka nehraje, on ním proste je (A na jeho vek, si zaslúži veľkú poklonu) . Dej nemá žiadne hluché miesta a stále ponúka buď nonstop akciu alebo nakuknutie do sveta zabijakov ešte viac, ako ho ukázal prvý diel. Film ktorý mi prirástol k srdcu od prvej scénky v kine. "You wanted me back... I'm back!"