Skywatch (2019)

Na vysokej úrovni zvuk a hudba. Príbeh dvoch teens a dronov. Zaujímavosťou je miniúčasť Jude Lawa. Prvý komentár.

Nursery Rhymes (2018)

Vystresovaný metalista spieva "Old MacDonald had a farm"... Film dvoch záberov, ale ten druhý má len pár sekúnd. Štvrtý komentár.

The Moonstone (1972) (seriál)

The Moonstone (1868) od Wilkie Collinsa je považovaný za prvý detektívny román a televízne spracovanie pozostáva z piatich častí. V našej televízii bežal v roku 1978 a zaznamenal ohromný úspech, lebo niečo podobné nebolo možné vidieť v našich končinách. Dej rozpráva o mladej žene, ktorá zdedí po svojom strýkovi veľký indický diamant (Mesačný kameň), ale späť ho chcú získať aj traja hindskí kňazi... Tretí komentár a štvrté hodnotenie.

Tajuplný ostrov (1973) (seriál)

Legendárny seriál podľa Julesa Verneho mal 6 častí, bol natočený v koprodukcii v roku 1973 a hviezdou bol Omar Sharif v úlohe kapitána Nema. Tvorcovia zostrihali aj verziu pre kiná pod rovnakým názvom. V našej televízii bežal v roku 1975 a dodnes mi hraje v ušiach nádherná úvodná hudba.

Za hodinu jsem zpátky (1973) (seriál)

14-dielny seriál maďarskej televízie sa natáčal v rokoch 1971-1975 a u nás v bežal v roku 1975. Príbeh miešal žánry, odohrával sa počas vojny, mal dobrodružný charakter so satirickým podtónom a svojim prístupom si zaslúžil úprimnú pozornosť divákov. Charakteristickým prvkom bola hláška hlavného hrdinu na konci každej časti "O hodinu som späť". Štvrtý komentár.

Čestné modré oči (1977) (seriál)

6-dielna krimi-komédia švédskej televízie TV1 bola populárna aj v našej televízii a časoch socializmu veľmi oživila úbohú televíznu ponuku. Hlavnou postavou bola šarmantná žena, ktorá dokázala rýchlo zmeniť svoju podobu, keď potrebovala dobehnúť svoju obeť.

07, hlaste se! (1976) (seriál)

Poľský kriminálny seriál sa natáčal v rokoch 1976 až 1987 a v našej televízii boli uvedené prvé štyri časti v roku 1978. Samostatné príbehy sa vyznačovali akčnosťou a rýchlym spádom a v niektorých príbehoch hrali aj poľské hviezdy ( Jan Machulski, Barbara Brylska, Maria Probosz... ).

Oleksa Dovbuš (1959)

Oleksa Dovbuš bola skutočná postava žijúca v prvej polovici 18. storočia, ktorá sa vzbúrila maďarským a poľským feudálom a bojovala za lepší život chodobných horalov. Sovietskí filmári natočili sympatický pokus o vzkriesenie ľudového hrdinu ukrajinských Huculov ( etnická skupina Rusínov žijúca v horách na juhozápade Ukrajiny ), film má spád a pomáha mu aj striedma minutáž, významným artiklom sú však bohaté kostýmy. Filmárčina je však v mnohých prípadoch značne naivná, prejavuje sa to hlavne pri akčných scénach. Film bežal v našich kinách v roku 1961. Piate hodnotenie a druhý komentár.

Yankee Buccaneer (1952)

Pridanou hodnotou filmu je netradične špionážna zápletka. Technicolor je účinný hlavne pri kostýmoch, film má slušné tempo a neokukaných hercov ( predovšetkým krásnu debutujúcu Suzan Ball, ktorá o tri roky neskôr vo veku 21 rokov zomrela na rakovinu ). Štvrtý komentár.

Tygr a kočička (1967)

Stereotypný príbeh nedokázal umne pohltiť všetky žánrové zákutia, do ktorých vošiel. Záverečné scény však patria k tomu lepšiemu. Film bežal v našich kinách v roku 1970.