Pot a krev (2013)

No udělat z Hradčan Transylvánii??? Ale diváka si to asi najde. Není dan si pořádně zapumpovat. 70%.

Hannibal (2013) (seriál)

Vizuálně a střihově velmi zajímavé, ale poslouchat ty dialogy je utrpení. Po první sezóně jsem to vzdal a další už vynechávám, na to je život krátký.

Bloodline (2015) (seriál)

Všech 13 dílů shlédnuto v lehkém tempu během cca 10 dní. A nevím jak se s tím mám vypořádat. Z pohledu toho co jde na českých TV kanálech je to o několik tříd lepší, ačkoliv lokalizace nehraje významnou roli, i když konečně někdo ukázal, že na Floridě docela často prší. Zásadní problém vidím ve střihu, časovém uchycení děje mezi jednotlivými scénami a asi dvě závažné nelogické chyby v ději. A stejně jako tu píše "(mOnkey)" za velmi problematické považuji nahodilé preview budoucího děje. A přitom to mohlo být zajímavé středostavovské rodinné drama na 8 dílů bez pokračování. S atmosférou TRUE DETECTIVE to nemá vůbec nic společného. Pro mne 70%, tudíž váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami.

Fotograf (2015)

Trapně Saudkovské, tedy asi vydařené. Herecky a scénáristicky absolutní propadák.

Odpojit (2012)

Výborné, trochu ten konec ..., ale 90%

The Gambler (2014)

Těžko uvěřitelný příběh, jinak průměr a film, na který si už zítra ani nevzpomenu.

Bosch (2014) (seriál)

1.sezóna - 85%, 2.sezóna - 90%, 3. sezóna - 90%, 4. sezóna - 80%, Bohužel s každou přibývající sezónou mám větší a větší problém zvyknout si na "hraní" představitelky dcery Harryho Bosche - Madison Lintz./ Update 24.6.2019 - 5. sezóna - 65%, až moc nesmyslných věcí a špatných nepřesvědčivých hereckých výkonů. Velké zklamání. Celkově pak musím jít s hodnocením o úroveň níž./ Update 16.5.2020 - 6. sezóna - překvapině se nám to vrátilo do kvality prvních sezón - 90%./Update 27.6.2021 - jasně nejslabší sezóna, kde je sice plno odkazů na předchozí, ale zjevně jen proto, že scénáristé nevěděli jak to ukončit, je sice možné, že vše bylo ovlivněno covidem, ale s knihou The Burning Room  tohle vážně nemá skoro nic společného, ve srovnání s předchozími řadami se dá říct, že je to  debilita na entou- 40%.

November Man (2014)

Smyslem tohoto filmu je, že je nezpochybnitelným důkazem o tom, že se uživatel verbal definitivně odhalil jako esence oportunisty.

Časové pásmo bylo změněno