Tristana (1970)

Viděno znovu po dlouhých letech včera na ČT-art a v roce 2020 tenhle film už nemá co říct.

Godfather of Harlem - Za každou cenu (2019) (epizoda)

Nudné a předvídatelné vyprávění. Ano herci hrají jako o život, ale ptám se sám sebe proč bych se měl zajímat o nějakou fikci (založená na skutečných osobách a některých událostech) o mafii a komunitě v Harlemu, když charakter některých postav (a jeho budoucí proměny jak to tak v dnešní seriálové tvorbě bývá) jsou vycucané z prstu. Obávám se, že po prvním díle už tomu nedám šanci.

Parazit (2019)

Nesdílím to převažující nadšení. Nejde o humor nebo zápletku nebo násílí, ale od sklepa jako bych viděl dva různé filmy. A pokud měl být tak důležitý ten motiv s tím silným deštěm (zatopení bytu, nemožnost převléct se do vlastních věcí, návrat rodiny.....) tak měl pan scénárista lépe vyřešit tu odpolední zahradní slavnost (ale v Koreji jsem nebyl, možná tam trávníky vypadají jinak než u nás po takovém dešti...)

Anna (2019)

Tohle není překombinovaný ani blbý, ale je to obyčejný bessonovský hnůj posledních 11 let. Bohužel jsem se nechal nalákat slušným hodnocením některých mých oblíbených uživatelů.

The Morning Show (2019) (seriál)

1. série Po shlédnutí prvních pěti epizod je můj dojem rozpačitý. Na jednu stranu musím uznat, že ačkoliv je pro mě osobně novinářské prostředí z USA TV absolutně nezajímavé téma, tak je seriál napsán zručně. Samozřejmě občas obvyklá vata, ale to je norma. Také musím uznat, že se v seriálu sešly dvě herečky, které mám na stupních vítězek pokud jde o afektovaný přehrávaný ženský herecký projev (vítězkou je Lisa Kudrow) ale převážnou část 1-5 dílu mi za herečky ZATIM nebylo trapně. Uvidíme.../Update - bohužel finále (poslední dva díly) byly pro mne velkým zklamáním, jak po herecké stránce, tak scénáře. Celkově s odřenými uši 3 hvězdy. 2. série - megatrapnost rámovaná zoufalými afektovanými projevy Aniston a Witherspoon.

De Dag (2018) (seriál)

Vysoce nevyrovnané díly, místy těžko uvěřitelné a v první polovině, u vyprávění před bankou, několikrát nesedělo z hlediska světelných podmínek venku a uplynulého času a toho kam se postavy přemístily. Kdybych to asi viděl s časovým odstupem co týden díl, tak bych si toho možná nevšiml. Rozhodně nejde o nějakou pecku ani nadprůměr, sotva na 3 hvězdy.

Temný krystal (1982)

Na svoji dobu určitě čarovné zpracování, ale příběh samotný a jeho vyprávění je v podstatě na půl hodiny. Problém samozřejmě může být v tom, že jsem film viděl týden po "Temný krystal: Věk vzdoru".

Úžasná paní Maiselová (2017) (seriál)

1. série - 95%, 2. série - 80%, 3. série - 70%, 4. série - 60%, 5.série - 70%