Tyranosaurus (2011)

Lehce povrchní, ale za herecké výkony dávám 4*.

Úkryt (2011)

Nudný film o neklidné mysli. Doporučuji zkrátit o 20-30 min, pak se na to dá dívat a zamyslet se nad tím.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Tohle v kuse nedám, tedy pravidelně dávám na ČT2 a celkové hodnocení si zatím nechám. Ale to neustálé koulení očima co předvání Claire Danesová je únavné. Doplnění: 23.1.2014. Aha takže koulení očima asi má být přehrávání Bipolární afektivní poruchy. Celkově předvídatelná nuda./2.série - nemám důvod měnit hodnocení, Polovina z 12 dílů 2.série je příšerná užvaněná kabinetní akce a vata.

Vendeta (2011)

Ne, tak tenhle kousek se nepovedl.

Vrahova důvěrnice (2011) (TV film)

Mimořádná věc, zejména po herecké stránce. A nevhodně zvolený překlad názvu, ačkoliv se v rámci obsahu dočkáme náležitého vysvětlení.

V temnotě (2011)

Podle mého je velmi těžké, téměž zhola nemožné natočit film na takové téma, a s tímto prizmatem také ke všem "true šoa story" přistupuji. Film je o kanálech a v tomto směru obstál. Problém je samozřejmě nereálnost fyzického vzhledu - z hlediska fyzické kondice - ukrývajících se a přeživších Židů. Problématické také vidím zobrazení poměrů v pracovním táboře. Problematické z pohledu diváka vidím zobrazení běhu času - kolik těch zim byli v té temnotě z filmu nepoznáte?! Pro mě 75%.

V utajení (2011) (seriál)

Doporučuji.

Warrior (2011)

Výborné a při systému zdejšího hlasování určitě za 5hvězdiček. Ale do 100 nejlepších filmů historie nepatří, spíše do prvních 200.

X-Men: První třída (2011)

Můj první X-menovský film, zatím jsem byl nedotčen. A musím přiznat, že to byla příjemná zábava a inspirace shlédnout i předchozí kousky. Ale na pět hvězdiček tomu něco chybělo. Nebo možná tam bylo navíc.

Zločin (2011) (seriál)

Výborné. První a druhou sezónu jsem dal během necelého týdne. Aktualizace k 14.8.2013 - během 3 dnů shlédnuta 3.sezóna a jsem stále nadšen, zejména kamerou a hereckými výkony - naprosto věrohodné. Jen si osobně neumím představit, že bych to sledoval v premiérovém vysílání po týdnu, tam se to kouzlo ztrácí. Aktualizace k 7.8.2014 - shlédnuta 4.sezóna a na hodnocení není co měnit, ačkoliv srovnávat ji s první nebo druhou vzhledem k rozsahu nelze.