• Krátkometrážní

Z gangsterů džentlmeni (2008) (pořad)

Jednu chvílu osciluje tahla pseudorealita mezi pěti hvězdami a odpadem a tak se to opakuje stokrát každý díl. Nuže, přivítejme dalšího neohodnotitelného. Šílená záležitost se všemi klady i zápory. Faktem však zůstává, že chcípám smíchy.

Americký gangster (2007)

Bomba!Bomba!Bomba!Celých 160 minut jsem mlaskal nadšením a chtěl víc!Je až neuvěřitelné si připustit,že poslední opravdová gangsterka byli Mafiáni a po 17 letech přichází toto mistrovské dílo,které vyniká snad vším co jen kvalitní film má nabídnou.Americký gangster je působivý,originální,strhující,výtečně zahraný,ale hlavně úžasně zřežírováný.Crowe si odehrál co měl,ale Denzel s celýi film ukradl pro sebe,herecký koncert,který zde skoro 3 hodiny hrál je jeden z nejpůsobivějších hereckých výkonů co jsem měl to štěstí vidět.Zkrátka a dobře jsem oplýval obrovským nadšením a to se mi letos stalo asi jen u Bourneova Ultimáta.Bravo Pane Ridley,jen tak dál!

Andalucía (2007)

Vrchol evropského postartu v rukou experimentálního režiséra Alaina Gomise je takovým novodobým jinotajem.Příběh o hledání společné roviny a vnitřní harmonie a taky o ne zcela malém morálním ponaučením.Určitě ne film pro každého,pro někoho vtipný,druhého zase nudý.pro jednoho artový,pro druhého přehnaně umělecký blábol.Specifikum Kinematografie!

Beowulf (2007)

No upřímně,opravdu si myslíte,že toto je hrdinský eops?Bez té digitalní technologie(která je mimochodem dost kostrbatá) mi to přijde jako úplně obyčejný film a když vezmem v potaz,že jediná pořádná akční scéna je vlastně první,ale i poslední,trochu mě zaráží označení výpravná podívaná.Během sledování jsem měl párkrát pocit,že se koukám na prologovou animaci z nějaké fantasy hry."Herci"jsou fajn,Winstone je jako digitální figurka dostatečně drsná,Hopkins je celkem komický a Angelina neodolatelně sexy(jen Malkoviche bych tam nerozpoznal).Asi největším zážitkem je hudba,která uvolňuje,krásně graduje dramatické scény a dobře vystavuje akční scénu.Jo a ještě jedna věc,myslim,že opakovatelné řvaní "I m Beowulf je přinejmenším snaha o COOL film dostatečně nešikovnou(nevim co by si počal Leonidas,kdyby za každým mrtvým peršanem musel řvát "I m Leonidas").Ale i tak,na nedělní zevling v kině to stačí.60%

Bourneovo ultimátum (2007)

..aneb jak se trojka Greengras,Damon a Powell sešli a stvořili nejlepší film roku a bezkonkurenčně nejlepší akční film všech dob.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Yates to dokázal! Nejsem "Potter" fanoušek,ale od tohoto dílu jsem si sliboval opravdu mnoho.Knihy jsem četl všechny a musim uznat,že Rowlingová něco do sebe má.Z literárního hlediska je sice "Harry Potter" sterotypem(příjezd do školy,nějaké ty trampoty a souboj s přisluhovači zla),ale četba je to náramně příjemná.Páty díl knižní série se hned po dočtení stal mi nejmilejším,hlavně díky líčení tvrdého dospívaní a důvodu nemorálního chování jednotlivých postav.Film je sice temnější,ale za to uvolněnější,komičtější a vizuálně podmanivější.Příběh je skvostný,moc jsem se bál,aby to nebylo zplácené páté přes déváte(vždyť je 800 stran proboha),ale Yates se s tim popral opravdu bravurně a je pro mě obrovským příslibem do příšího dílu.Teď věci,které mi tam nesedly,je jich dost,ale v konečném součtu nejsou tak důležité.Prvním takovým mezníkem je hudba.Hudba je pojatá úplňě jinak,není špatná,je prostě jiná,v některých scénách sice film hodně strádá,právě kvůli hudbě,ale takových pasáží je naštěstí pomálu.Dalším takovým negativním aspektem je myšlenka filmu.Člověk ,který knihu nečetl,by neměl nejmenší tušení co se děje.Právě ta NEPODOBNOST knize je obrovským plusem a odlehčením celé série.Absolutorium uděluji trikařům(souboj na ministerstvu byl neuvěřitelný).Spekuluje se,že tento díl je tím zlomovým,tím revolučním,já říkám NE,revoluční díl byl Cuaronův "Vězeň z Azkabanu" ,přesto tento díl má své kouzlo a nečíst knihu dal bych za pět.

Já, legenda (2007)

Amíci si už zase hrají s lidmi. Podivnej film rozdělenej na dvě naprosto odlišné části. První vás vtáhne do děje, pobaví a nabudí na druhou, jenže pak následuje zkrat. Musím říct, že jsem si ten flm fakt užíval. Wiil a jeho "parťačka" Samantha jsou pohodoví společnicí a kdyby na mě tvůrci vytáhli cokoli,skousl bych to. Následuje však smrt zmiňovaného psiska a film začíná kolabovat. Druhá půlka mě potom už fakt neuvěřitelně ser..... a nepomohla tomu ani závěrečná "rabovačka". Celé je to potom utnuto nesmyslným koncem. Škoda.