Vlasy (1979)

Pěkně až pohádkově natočený hippie muzikál. Podíval jsem se na to po dlouhé době a musel hvězdu přidat. Je to pohádka s válečným podtextem a zajímavým pojetím o vojáčkovi a hipíkách. Už teda 90% a kdo to neviděl by se měl stydět.

Věc (1982)

Poprvé jsem to viděl v kině. Stereo a titulky. Zůstali jsme s klukama sedět na závěrečný titulky asi deset vteřin beze slov s otevřenou pusou. Viděl jsem to znova až nedávno, když to natočili nulku? Reálně natočený a myslím že ani teď ty efekty nevypadaj špatně. Vynikající John Carpenter. 95%. Nesledovat se psem ;-).

Parfém: Příběh vraha (2006)

Ukázka toho, jak ze slušného thrilleru kolem 4* spadnout díky absolutně komickému závěru na smetiště filmů. Navíc mi tam nesedí projev postavy a volba herce, je to trochu přehnané s jeho zaostalostí trochu jako tarzan. Za námět a celkově film bez konce ani 50%.

Miluj bližního svého (1999)

No, trochu jsem z toho v rozpacích. Mělo to šťávu až na ten tak trochu USA katastrofální konec. Jenže to bylo před zářím, takže asi chápu. Občas se záběry pozdrželi na detailu nebo herci o něco dýl, což bylo zajímavý, jen ty herci už neměli co nabídnout a vyznělo to spíš jako že to někdo pozdě šmiknul. Tak jo; 70%.

Mys hrůzy (1991)

Nebylo to špatný, ale závěrečná scéna z aquaparku a nezničitelnym hrdinovi to celý spláchla. Za slušný výkony herců 65%.

Poslední kvartet (2012)

Výborný film, tady je vidět že i v malém obyčejném příběhu se může narodit tak kvalitní film. Všechny scény působily reálně, snad bez studia(což chválím). Herci zahráli standartně, jen Ch.Walken by myslím cenu zasloužil. Ta role mu seděla. Opravdu pestrý a zajímavý fillm se skvělou hudbou. 90%

Requiem za sen (2000)

Hodně mi to připomínalo Trainspotting jen to nemělo žádný děj a zůstaly jen sice dobré, ale jen drogové scény. Myslím že puberťák (nebo kdokoli), by si k tomu dal brko a pěkně se pobavil. Za ty scény jemně přes 50%.

Mlčení jehňátek (1991)

Já svůj žebříček filmů nemám, jen taknějak ty nejlepší a různé kategorie, ale nedávno se mě kolega zeptal, který bych označil asi jako nej a první co mě napadlo bylo tohle dílo, a potom když jsem cokoli přirovnal, nebylo to ono. Film snad nemá oblast, kde by byl slabší. Kamera-detailní záběry, portréty i nálada v místnosti. Režie a střih; ten fil má spád a zároveň jsou tam i skoro relaxační okamžiky. Hudba-zkuste si pustit hudbu z jiného thrilleru, u téhle si hned vzpomenete, (trochu jako Twin Peaks). Herci-Hopkins asi nejlepší role spolu třeba s Bounty, Foster hrála spíš svůj výraz a jsem rád že nešla do pokračování a Ted Levine-životní role. Když jsem viděl Monka, nemohl jsem si vzpomenou kde jsem ho viděl. Celkově vynikající, já 99%.

Sedm (1995)

Skvělý krimi/thriller, se specifickou atmosférou v morbidně ponurém duchu. Kombinace napětí, akce, zoufalství nebo překvapení se přirozeně prolínají. Ke konci se to dostává do osobní linie, a to vždycky vyšvihne kriminálku o stupeň výš. Výborný příběh, herci, režie. Mě osobně to nevím proč tak nechytlo a zůstává kolem 90%.

Zodiac (2007)

Uchvátil mě začátek, jenže potom to postupně ztrácelo a někdy to bylo až moc zaměřený na všechny ty novináře a vyšetřovatele. Chápu že je to podle skutečnosti, jen by se mi to líbilo víc v tempu jako první polovina. Já 70%, víc ani za Finchera. PS; myslím že některý filmy jsou trochu nadhodnocený díky autorům.