Zmizelá (2012)

Když to vezmu celkově jak na mě film působil; nečekaně napínavý, tu herečku pro ten výraz zkrátka vybrali, ostatní tam skoro nebyli. Zaujala mě třeba scéna ze zámečnictví... Pravdou ale je že ty časy jsou tam trochu divně a pár detailů jako mobil treking...a potom podobnost s několika filmy. U mě stejně min 75% za klasickej napínák.

Forrest Gump (1994)

Tenkrát to šlo v kinech zároveň myslím s Big Lebowskim a my šli na to samozřejmě omylem, ale tím spíš jsme koukali na ty titulky s otevřenou pusou. Až asi před dvěma lety jsem četl knížku, která je v poměrně humornějším ladění a trochu jí chybí hloubka. U mě jistě jeden z nejlepších filmů. Nápaditý příběh vylepšený filmovým zpracováním. Skvělá kamera a herci. Nenapadlo mě jak udrželi peříčko a kam mu dali nohy.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Pohodový film, až romantika s jednoduchým příběhem. Občas si pustím soundtrack a vidím dědu jak si to valí někde uprostřed USA. Herci postavy občas až karikaturně přehrávají a s tou hudbou a kamerou je to prostě skvělý Lynch. Do plna mi chybělo jen málo, myslím že v tom příběhu. 90% Doporučuju.

Skřivánci na niti (1969)

Úsměvný náhled na část české společnosti za komunismu, kde najdete naši lidskost.

Rambo: První krev (1982)

Dobře natočené, měl ten svůj poplašený výraz plný adrenalinu. Navíc je to z normální společnosti a ne někde z džungle, takže je to zajímavější narozdíl od dalších dílů. Je tam i vidět, jak si Američani nechtějí nějakou jejich válku připustit k sobě.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Zajímavý příběh s opravdu pestrými postavami, zbraněmi, dovednostmi,... Vše v nádherné scenerii a velkolepou hudbou (místy až moc;-). V kině to byla fantazie, ale ostatní díly byly na mě trochu moc digi akční, odfláknuté s osekaným rozpočtem. Já 85%.

Smrtící bumerang (1996)

B.B.Thornton si vymyslel zajímavý příběh a jako režisér se obsadil do hlavní role. Myslím že ho tenkrát někdo z jeho blízkých na plátně nepoznali. Zahrál to parádně. Film nepostrádá napětí, ale zároveň asi díky prostředí a jednoduchému hrdinovi jistý druh klidu. Za ty peníze snad ani nic lepšího neexistuje. U mě přes 90%. P.s. teď jsem si všimnul českého překladu; opět úplně mimo mísu, je to nůž/lišta od sekačky, kterou zabije otčíma ..... tragédi

Matrix (1999)

Originální pointa s dobře vybranými herci, líbí se mi i digitální zpracování , je na pár detailů reálné, i herec vyroste v hrdinu. U mě za originalitu 95%.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jsou tam skvěle rozvržené všechny postavy, každá kde a jak dlouho má být. Nicholson je fantastický nadržený pošuk. Když byl mladší, možná to tolik hrát nemusel ;-). Forman je prostě jednička.

Mlha (2007)

Čekal jsem to trochu víc realistický, takhle bych to přirovnal k epizodě Akta X. Už předloha slabá od začátku do konce je to plný nepochopitelných akcí a myšlenkových pochodů, hudba/zvuk nepomůže k napětí a kamera, ta byla s výkony herců fakt tragická a to nemluvím o digi efektech. Nejlepší výkon předvedla Marcia Harden, ale zrovna tahle postava mi přišla dost přehnaná. Chvílema mi to přišlo až jako parodie nebo pokus o Tarantina. Všechno to podtrhnul závěr. Hvězda za paní s biblí a závěr.