Stmívání (2008)

Po roce jsem se konecne odhodlala podivat se na upiri romanci Twilight. Do te doby jsem se mu vyhybala jako upir krizi :D Ale samozrejme jsem jeho vlivu neunikla, jelikoz kamkoli jsem prisla, neco o Stmivani jsem se dozvedela, at jsem chtela nebo ne. Takze kdyz jsem v kine videla ukazku na druhy dil, u ktere jsem dostavala neutuchajici zachvaty zlomyslneho smichu, rekla jsem si, ze konecne nastal ten pravy cas. Byla ta spravna unavena nalada, kdy clovek nezvladne zadny intelektualni film, hodne popcornu, zasoba cigaret na uklidneni nervu... A pripravenost na vsechno. A diky tomu vsemu jsem si Twilight dokazala uzit. Jasne, je to slatanina klisoidni romantiky, preplacanych emocionalne vyzdimanych dialogu a hezkych obliceju, ktere se tvari porad stejne... Ale uz za odvahu tohle zfilmovat, za nadherne prostredi, kde se dej odehrava, kouzelny Cullenovic dum, ve kterem bych jednou fakt chtela bydlet a hlavne za dokonaly hudebni doprovod Twilight nevyhazuju do odpadu neunosne spatnych filmu. A pri spravne nalade se rada podivam i na druhy dil :)

Absurdistán (2008)

Absurdistán přesně dostojil svému názvu, příbeh je NAPROSTO absurdní. Místy je to opravdu vtipné, jindy spíše hloupé a trapné. Upřímně, mám z tohoto filmu velice rozpačité pocity. Je možné, že na tom má podíl nálada, ve které jsem se na film dívala, možná však ani při příštím shlédnutí nepřijdu této válce žen s muži na chuť. Musím ale pochválit hudbu, velmi zajímavá a příjemně poslouchatelná.

Soukromé pasti (2008) (seriál)

Prozatím průměr. Nápad není vůbec špatný, zpracování zajímavé... Je fajn, že se projektu zúčastnilo tolik slavných tváří, ale přece jen to má trošku rušívý efekt. Celou dobu sedíte a říkáte si: Hele, tahle je z Ordinace, tenhle taky... tahle zas hrála v tomhle seriálu... no, uvidíme, co se z toho nakonec vyklube. :)

Skleněný dům (2001)

Nic světoborného, klišoidní záběry, které dopředu čekáte a trochu špatně rozvržené napětí. Plusem však zůstává dvojice Leelee Sobieski a Stellan Skarsgard, kteří patří mezi mé oblíbence a drží tento film nad vodou...

Gympl (2007)

Úžasná kamera, zajímavý střih, pěkné obrazy, detaily... prostě všechno tohle je dokonalé, zajímavé a hlavně zábavné. Co už tak zábavné není, jsou bohužel příšerné(!!!) herecké výkony. Děs běs. Ploché, bezcharakterní, nudné a hlavně totálně mimo. Obzvláště se to týká slabšího a krásnějšího pohlaví, které je zde opravdu jen slabé a krásné a tím to celé začíná i končí. Ale ani zbytek osazenstva na tom není o moc líp. A to se zde objevují samá hvězdná jména. Jediný, na koho mě docela bavilo se dívat, byl Vorel junior. A něco málo ze své postavy vytěžili také Matonoha a Bydžovská. Dalším velkým mínusem je pro mě nedořešenost těch pár zajímavých situací, které se ve filmu objeví. Jako například Vorlova přítelkyně, její rodinné zázemí... popřípadě situace u Vorla doma. Je to vážně škoda, tyhle příběhy měly aspoň nějaký potenciál. Ale abych tady nepsala jen negativně, musím říct, že scény se sprejováním mě docela dostaly.

Mazaný Filip (2003)

Na první pohled docela zábavný snímek. Na české poměry se totiž jedná o něco zvláštního a odlišného. Přestože někdy vtipy působí jako obyčejné kecy, které se snaží tvářit, že jsou inteligentní a vtipné, najdou se místa, která pobaví doopravdy. Jinak mě zaujala kamera a stylizace celého snímku. Jednoduchá zábava na prázdninový večer.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Docela příjemné, i když ničím objevné a ani nijak moc inteligentní. Prostě a jednoduše staré dobré vtípky, které fungují, zvláště v podání Charlieho Sheena. Pokud ležíte doma s chřipkou, jedná se o příjemné zpestření filmových a seriálových maratonů. :)

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Nebylo to až tak špatné, jak jsem se zpočátku bála, ale přece jen jsem ve slabších chvilkách s radostí přepínala na hokej... Jinak musím zmínit hodně zajímavou kameru, to se v českých filmech moc nevidí.

27 šatů (2008)

Přestože 27 šatů nepřináší nic moc nového, je to docela milá komedie s pár vtipnými okamžiky, docela sympatickými hrdiny (přiznávám, mám ráda Katherine Heigl, takže sem trochu ovlivněná :)), rozporem mezi hodnou nešťastnou princeznou a zlou sestromrchou a samozřejmě nesmí chybět happy-end (jinak by to přece nebyl americký film :)). Přestože témata jsou již docela ohraná, musím říct, že jsem se docela bavila-nejspíš je to tím, že už jsem pár let nebyla v kině na komedii. Občas mi přislo, že si tenhle film tak trochu dělá srandu z jemu podobných, ale možná to nebyl záměr filmařů, ale jen má naděje v inteligentní humor. A na závěr jedna velká pochvala pro Katherine Heigl, je prostě strašně sympatická a zahraje všechno. :)

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Ano, je to velice trapný muzikál s hloupoučkými texty, tak průhledným dějem, že vidíte až do Austrálie, a postavami vytvořenými podle pravítka. Ale řekněme si upřímně, kdo občas nemá chuť trochu vypnout, zablbnout si, nepřemýšlet a jen tak si ponořit se do největšího klišé posledních let? :) Tak hurá do toho! (varování: možná budete přeci jen litovat :))