Volání divočiny (1966)

Kniha je absolutní klasika. To proto, že celý příběh je úžasný. Nebo spíš famfamózní :-) A filmařům se povedlo ducha knihy absolutně přesně přenést na plátno. Tenhle film jsem měl rád jako dítě, a mám ho ještě víc rád jako dospělý.

Kids (1995)

Popravdě mě ten film dostal v šestnácti a stejně tak ve třiatřiceti. Bohužel je to naprosto pravdivá sonda do života některých ,týnejdžrů'.. Aneb trávení dne šoustáním všeho, co se pohne, a fetováním, není cesta do nebíčka... Ale jako kids jsme si to nemysleli ;-) Za syrovost 5*.

Martin a Venuše (2012)

Nuda, nuda, šeď, šeď... Druhý den ani nebudete vědět, že jste tohle dílko viděli. Naštěstí!

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Ze začátku dobré. Ale postupem času mi SuperWoman Kůstka začíná vadit. Je tak geniální a neomylná...jako by ani nebyla reálná..

Zadaní Žádaní Zklamaní (2009) (seriál)

Výborný scénář a herecké výkony. A mám rád ten humor. I podání smutku. Prostě super scénář a herecké výkony! ;-) Rád se k tomuhle seriálu vracím. A snažím se aplikovat výchovu hlavní hrdinky pubertálního potomka, kupodivu reaguje dost podobně :-) Holt dobrý scénář a herecké výkony. A dialogy! :-) Neopakuji se, zdůrazňuji! :))

Návrat idiota (1999)

Šeď, bol, žal a snaha natočit psychologický film - která nevyšla. Dlouhé záběry, šikmé záběry.... zbytečné, špatně. Scénář - dialogy, zmar. Naštěstí je ještě pár horších filmů, takže to není odpad, ale jedna * ...

Příběh z Bronxu (1993)

Mám moc rád filmy o mafii. Ale většina jich za moc nestojí. Říkal jsem si, že Robert de Niro a mafiánský film by mohlo jít dohromady... párkrát už to klaplo ;-) A světe div se, vyšlo to i tentokrát (v Bronxu). Nebudu vyzdvihovat herecké výkon, i když by si to zasloužili. Co mě naprosto strhlo byla atmosféra filmu! Jako bych na těch ulicích Bronxu taky poflakoval spolu se Siciliánama. Jako bych viděl tu bezmoc rodičů, kteří v téhle vybrané společnosti vychovávají dítě. A jako bych byl klukem, který chce být váženým chlapem, co jen tak postavá před vlastním barem. Chtěl jsem dát 4*. Dávám ale 5*.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Wooooow! Ano, první Piráti z Karibiku jsou pecka! Naprostá pecka! Od triků, po děj. A o hereckých výkonech se netřeba rozepisovat a chválit. Ač je film plný hvězd, jedná se o one man show Johnnyhp Deppa. Ani tu stopáž jsem si neuvědomil.

Anthropoid (2016)

Film jsem viděl přesně na 75. výročí atentátu. Něco málo mám k téhle, dovolím si říct, jedné z nejdůležitějších událostí našich dějin načteno. Ale i tak jsem ke zpracované látce přistupoval jako k filmu (nikoliv dokumentu). Nejdřív uvedu, co mi vadilo: Ano, tenhle film by prostě měl být v češtině. To vyřeší dabing. Co se mi líbilo: Vlastně zbytek, až na poslední scenu s Geislerovou. Tu bych oželel. Ale co chci hlavně vyzdvihnout: že byl tento film natočen! A snad je i dobře, že se toho ujal cizinec, ne našinec. Je to dobré pro odstup, zvlášť po tom, co jsem viděl Renčovu Lídu Baarovou...

Cesta z města (2000)

Když jsem tenhle film viděl poprvé, dal bych 4*. Už mě to tolik neunáší, ale pořád slušné 3*. Pořád ke to docela vtipný a docela dobře natočený. Ale pokračování, Cestu do lesa vůbec nezkoušejte.