REC (2007)

No, takto ružovo by som to zas nevidel. Pravda, film je miestami znepokojivý, miestami má fajn atmosféru a dokáže vybudovať husiu kožu, raz som sa dokonca vystrašil, čo sa od doby zhliadnutia filmu ešte nikdy nezopakovalo. Ale pre zmenu je všetko ostatné včetne hereckých výkonov a scenáru, hrozné. Chvála sem patrí, ale v takýchto číslách rozhodne nie.

Rohy (2013)

Nevedel som, do čoho idem. Film ma zaujal len rolou D. Radcliffe, alias okuliarnatého čarodejníka s jazvou na čele. A výsledok? Nie len to, že som zistil, že D. Radcliffe (Harry Potter) vie naozaj hrať a nie len zo seba vytiahnúť dva-tri výrazy, ale že to je jeden z najlepších mladých hercov kinematografie. Vo filme podáva výborný výkon, ale nie len on drží celý film. Film drží aj dobrý krimi-scénar, vynikajúca hudba, ale aj kvalitný čierny humor. Keď film idete pozrieť s tým, že to je horor, tak na to rovno zabudnite a pripravte sa skôr na mysteriózny/fantasy romantický thriller, pretože o horor sa vôbec nejedná (keď nepočítam záver filmu, ten už sa aj ako horor počítať dá) Spokojenosť, teším sa na ďalšie zhliadnutie.

Motel smrti (2007)

Slušný béčkový thriller, ktorý dopadol celkom vysoko nad očakávania. Herci sú fajn, postavy sa chovajú asi tak, ako by ste sa v podobnej situácii pravdepodobne chovali aj vy a scénar nie je tak blbý a nelogický ako by ste po prečítaní obsahu čakali, hoc je stále veľmi predvídateľný. Prvá polovica filmu je fajnová, film si v nej buduje solídne napätie a atmosféru a divák sa baví. Druhá polovica je už o niečo akčnejšia a zároveň aj horšia. V nej sa už nekoná napínavý home invasion, ale akčný horor plný dier a chýb. Síce sa tam toho deje viac, ale hororový nádych sa už nejako vytratil a posledných dvadsať minút je už vyložene natočených len na silu, aby sa to nejako skončilo, takže pochopiteľne zážitok z filmu nebude nejako veľmi silný. Ale aj tak celkom slušný zábavný thriller.