Sword Art Online - Excalibur (2014) (epizoda)

Dobrý diel.. je tu trochu akcie, je tu trochu toho Easter Eggu a hlavne moja obľúbená postava Klein dostala väčší priestor.. avšak stále ma to nedokázalo nejak zaujať a je to pre mňa nezáživná či dokonca zbytočná epizóda.. Silné tri

Sword Art Online - Kjodžin no ó (2014) (epizoda)

Nie je to zlé, priznám sa, že tie súboje z poschodí mi už chýbali.. no celé sa mi to zdá zbytočné a zanechalo ma to nezaujatým..

Sword Art Online - Mizuumi no džo'ó (2014) (epizoda)

Nie je to vyložene zlé, dokonca aj Klein tu má viac priestoru než v prvej sérii, avšak.. k čomu je vlastne takéto pokračovanie nutné? Myslím si, že séria mohla po minulej epizóde skončiť, lenže stále nasleduje ešte 10 dielov? Nie je na tom nič zaujímavé, nie je tam akcia, nie je to SAO.. nudná zbytočnosť

Sword Art Online - Čiisa na ippo (2014) (epizoda)

Na každej zlej veci možno nájsť niečo dobré, čo dokazuje aj prekvapivý záver epizódy.., dojemný diel.. som zvedavý, čo na mňa čaká v tých jedenástich epizódach, tento arc bol viac než dobrý.. poznámka k špeciálnemu dielu: strata času.. nemám nič proti tomu, že je k nejakej epizóde vytvorený bonus, ale.. bolo to naozaj nutné?

Sword Art Online - Phantom Bullet (2014) (epizoda)

Jeden z najlepších dielov druhej série. Aj keď identita spolupáchateľa mi bola jasná už od prvých epizód, ten zvrat je proste výborný. Myslím si, že nebyť toho psychologického rozmeru a stratégie postáv, kvalita tejto série by bola niekde inde. Následujúci diel by mohol byť dobrým zakončením, tak som zvedavý, s čím tvorcovia prišli v ďalších dieloch.

Sword Art Online - Maboroši no džúdan (2014) (epizoda)

Konečne som sa dočkal súboju medzi dvoma najsilnejšími a najzaujímavejšími figúrami z celej 2. série. Teším sa na postupovanie súboju, ktorý bude snáď napínavejší než všetky predošlé diely, no stále je tu jedna vec, ktorá mi prebiehala v hlave aj v 1. sérii: Trinásty, možno štrnásty diel by to všetko mal zakončiť. Identita vrahov by čoskoro mala byť odhalená, kľúčový a zrejme aj posledný súboj (ak sa ešte na scénu nedostane Kirito VS Sinon), tak čo tvorcov viedlo k ďalším dielom? Snáď sa z toho nevyvinie to, čo v neskorších častiach prvej série...

Sword Art Online - Cujosa no imi (2014) (epizoda)

Aj v jedenástom dieli sa tvorcom darí sériu dobre vyvinúť, stále som nenašiel nejaký výrazný zápor a zatiaľ je to ani len bez náznaku, že sa to pokazí. Každá sekunda ma baví, je zaujímavé sledovať ako súboj, tak logiku a zmýšľanie postáv. Stále je to, k môjmu prekvapeniu, na veľmi dobrej úrovni a nevyzerá to, že tá kvalita nejak klesne.

Sword Art Online - Ši no cuigekiša (2014) (epizoda)

Výborný diel, znovu.. naozaj nechápem tie záporné hodnotenia v rôznych anime komunitách.. teda aspoň zatiaľ

Sword Art Online - Death Gun (2014) (epizoda)

Už niekoľko dielov mám predstavu, kto by mohol byť Death Gun, no snáď sa mýlim a v neskorších epizódach ma jeho odhalenie dostatočne prekvapí.. Ďalší dobrý diel

Sword Art Online - Bullet of Bullets (2014) (epizoda)

Tak v súboji zatiaľ akcia nie je takmer žiadna, všetko je založené len na taktikách a stratégii hráčov, čo je snáď ešte napínavejšie včetne posledných zhruba 5 minút, kde je aj divák vždy v strehu a v konečnom dôsledku to dokáže aj zamraziť.. jednoducho perfektný diel, všetko ako má byť.. tu už snáď pokazené nemôže byť vôbec nič, tak dúfam, že ďalšie diely budú na takej istej úrovni.. zatiaľ teda nepoberám, prečo je druhá séria divákmi kritizovaná viac než tá prvá,.. to asi uvidí čas