Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Newman s Redfordem jsou fakt asi nejcharismatičtější dvojce co se na plátnech proháněla, jak v Podrazu, tak především tady jsou neustále styčným bodem filmu a bez nich by podle mě tenhle film zapadl do nadprůměru westernů. Ač to samozřejmě typickej western neni, což dokazuje předevšim kolová scéna s Newmanem a Raindrops keep fallin on my head.

Podraz (1973)

Největší Podraz je, že mi nikdo neřek, jak úžasnej film tohle je. A že jsem ho viděl až teď.

Deiji (2006)

Woo-sung Jung se pro mě stal v kategorii herců z Jižní Korei absolutní jedničkou. Miluju jeho herectví. Miluju jeho výraz ve tváři, a to jak se vždycky tak trochu hrbí. Jinak Sedmikráska je další výbornej jihokoreják, kterýmu ale to zasazení do Holandska podle mě trochu uškodilo. Ztratil pro mě tim totiž jednu ze svejch ingrediencí, a to je asijský prostředí, architektura domů, příroda a tak dál. Jako dodatek bych ještě řekl, že jestli je nějakej film, kterej jsem někdy viděl, podobnej snímku V Bruggách, tak je to právě Sedmikráska. A pořádně ani nevim proč.

Bu neng shuo de mi mi (2007)

Možná ne tolik originální téma, který je ale v naprosto dokonalym a originálním obalu a skrývá všechno to krásný, co dneska východoasijská kinematografie vytváří. To finále by mohlo bejt i o trochu delší, nestačil jsem si ho pořádně vychutnat. Díky bohu, po dlouhý době zase jeden přenádhernej film.

Opravdová kuráž (2010)

Skoro se stydim psát tenhle komentář, protože mám pocit, že jsem musel něco přehlídnout, nebo snad vnímat jenom půlku filmu, každopádně vyjma scény ke konci, kdy Jeff Bridges nese Hailee Steinfeld, což je hodně silná a skvěle natočená scéna, jsem se dost nudil a vůbec mi přišlo, že se nic neděje, a že celej film je spíš rozdělenej do několika epizod. Tak zas ne, Coenové.

Průvodce (2008)

Průvodce na mě působil hrozně uklidňujícím dojmem. Kultura Japonska či Jižní Korei je úžasná a strašně se mi líbí jak si lidi prokazujou navzájem úctu a chovají se k sobě s respektem. A Daigova práce jakoby tohle všechno zastřešovala.

Ostrov pokladů (2007)

To byla ale hovadina. Jednu hvězdu za ty vnady.

Chyťte zloděje (1955)

Grace Kelly je prostě úžasná ženská, kam se za ní hrabou dnešní ,,sexbomby,,. Jinak Hitch opět nezklamal a já váhám mezi 4 a 5.

Grammy Awards 2011 (2011) (pořad)

Kde jinde vidět všechny dohromady a v klidu zjistit kdo zpívat umí a kdo ne :) ?

Agatha Christie's Poirot - Případ v ulici Hickory (1995) (epizoda)

Další z excelentních starších dílů, kde se tentokrát objevují jakoby dvě linie příběhu (Hickory road a Sir Arthur Stanley) a až do konce čekáme, kdo a proč je ten spojovací článek.