• Thriller

Jeden musí z kola ven (2011)

Jen jedno prani mam: Gary Oldman is George Smiley forever. Absolutne dokonale ztvarneni predlohy. Herecke obsazeni je fenomenalni. Splneny sen.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Predloha Milosa Urbana nepatri od nej k tomu nejlepsimu, ale ma stejne jako tento film par dobrych momentu.

Posutoman burusu (1997)

A co,ze to nema dvakrat smysl a logiku by clovek pohledal, film je to hravy, hudebne skvele doprovazeny. Prijemne pohlazeni.

Kámoš (2003)

Oslo, tak jsk jsem ho poznal ;-).

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Velmi temny Poirot. Skvele natocene. Vzhledem k tomu, ze malo co znam tak dobre jako tento detektivni pribeh a i jeho filmovou verzi ze sedmdesatych let, jsem prijemne prekvapen. Hercule Poirot osvetleny rudym svetlem, vystaveny mnohym dilema... . Uzasne silne. Vypravou, vizualem i hudbou jsem unesen.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

K filmu jsem pristupoval s despektem, z komentaru jsem mel dojem, ze tema zjedodusujici jednicka byla proti teto propagande jen slabym odvarem. No nakonec vazne... trosku ty kluky brazilsky znam, tenhle film je jako cela Brazilie. Emocionalni, precitliveli, nevyvazeny, ale zato take hodne uprimny. A zas takova propagace fasizmu se taky nekona.

Kimssi pyoryugi (2009)

Dlouho jsem si tento film schovaval... . A nakonec ... nadchnul me vice nez jsem cekal. Uzasna kamera mimo jine. Robinson Crusoe 21.stoleti.

19-Nineteen (2009)

Jako nactilete detektivni drama vubec ne spatne.

Žluté moře (2010)

Zase jeden dobry korejsky thriller. Velmi slusne.