• Krátkometrážní

Danielův svět (2014)

4,5 // hodně zásadní dokument, docela mě zajímá, jak toto téma zpracovávají ve světě (edit: prý nezpracovávají)

Gottland (2014)

86 400: vizuálně zajímavé / Panenství Lídy Baarové: strašně slabounké, jen nápad nestačí / Letící kůň: vynikající / Místo Stalina: průměr - lehký nadprůměr / Zdeněk: nemanipuluje, věcně, jasně, nechává názor na divákovi... // přidaná hodnota: atmosféra na Nákladovém nádraží Žižkov, ale ta by neměla mít vliv na hodnocení filmu // 3-4

Interstellar (2014)

3 a to je ještě hodně. Zklamání. Tolik klišé a banalit jsem fakt nečekala. Chvílemi spíš nechtěná komedie.

Sils Maria (2014)

Zatmívačky a hudba mě štvaly, jinak solidní. Hlavně herecky.

Zimní spánek (2014)

docela podstatnou část filmu Bergman jak vyšitej / mrzelo mě, že se film cca po hodině zlomí, není to tak vizuálně fascinující a je z toho konverzačka, ale režisér celou dobu zjevně ví, co dělá / doporučuju!

La mano dello straniero (1954)

2-3 / za ten mizernej scénář několik hvězd dolů / Benátky to nezachrání / podle Grahama Greena

Vášniví přátelé (1949)

4-5 / to je melodrama až k slzám... kvůli snímání to rozhodně stojí za vidění na plátně, když se vyskytne příležitost / není to Brief Encounter (Pouto nejsilnější), protagonistce moc nerozumím

The Heart of the Matter (1953)

Adaptace Grahama Greena. Srovnat s předlohou nemůžu, ale film je top. REŽIE: George More O'Ferrall

Golden Salamander (1950)

3-4 / príma dobrodrůžo s pěknou, ale unylou Anouk Aimée a jako vždy božím Trevem Howardem