• Krátkometrážní

Paranormal Activity (2007)

čekala jsem o hodně větší hustotu. očekávání se nenaplnila. a ano, po zhlédnutí filmu ten trailer opravdu působí dost vtipně.

13. komnata - 13. komnata Zdenky Procházkové (2009) (epizoda)

Splnilo to účel - ti, kteří ji neznají, se o Zdence Procházkové něco dozvěděli. Ti, kteří znají její kariéru, se asi moc nového nedozvěděli, ale třeba záběry z Hvozdů byly zajímavé. Ach jo, podzim...

Stáhni mě do pekla (2009)

Lekačky založené na prudkém zesílení zvuku fungují vždycky.

Kam s ním? (1955)

Velice milé. Höger jako excentrický a nepraktický (neschopný) spisovatel, Steimarová jako jeho otrávená zdrchaná služebná... Roztomilé // aneb O mužském uvažování :-)

Spojení přes Kodaň (1968) (TV film)

„Děj hry vychází ze skutečné události. V roce 1941 se pokusili němečtí atomoví fyzikové navázat spojení se svými americkými kolegy prostřednictvím Nielse Bohra, dánského vědce v Kodani. Navštívili ho dvakrát, aby ho získali pro společnou dohodu, podle níž by ani jedna ani druhá strana neposkytla vládám svých zemí vynález atomové pumy. Avšak Niles Bohr nemohl důvěřovat lidem ze země ovládané nacistickou dikaturou – a tak k dohodě nedošlo (…)."

V pasti (1956) (TV film)

Podle povídky Theodora Dreisera "Půjdete na chvíli ke mně?"// “Nejstarší československý film V pasti, snímek sotva půlhodinový, vidí Cieslar jakožto nečekaný domácí příspěvek k žánru „film noir“, jemuž se u nás jinak pranic nedařilo. Osud politika Eda a špionky Imogene se odehrává v nápadně konstruktivistické dekoraci a závěrečná rapidmontáž je nepochybně vědomou citací Občana Kanea.” http://www.advojka.cz/archiv/2008/22/mezi-filmem-a-divadlem

Zdravá vdova 29/169 (1972) (TV film)

Fajn miniatura, ale přece jen jsem čekala o něco víc humoru,

Sám proti městu (1974) (TV film)

Tak tohle se hodně povedlo. Skvěle seškrtaná a přepsaná předloha pro potřeby inscenace, zůstaly jen nejdůležitější postavy a linie... Konec naprosto odlišný. Paráda. Zaslouží si minimálně dvě zhlédnutí. Škoda, že v TV se tento snímek objevil naposledy tuším v r. 2000.

Dita Saxová (1967)

Já jsem se výborně bavila... Opravdu, Dita působila jak z jiné planety. Moskalyk obsazením Mikołajewské ukázal, jak jednoduše lze z tragédie udělat komedii. // Nejvíc mě dostalo, jakým způsobem Gottlob (K. Höger) pronesl větu: "Horší než kurva..." - to nemělo chybu. Vizuálně a hudebně rozhodně zajímavé. Viděno několikrát. Analýza zde: http://25fps.cz/2011/dita-saxova/

Dva bratři (1972) (TV film)

Premiéra dle týdeníku Čs. tv: 19. 10. 1974 // Ukázky z této TV inscenace jsou k vidění v části z cyklu "Nevyjasněná úmrtí" (2000), s názvem "Herec Karel Höger" // zhlédnuto na ČT art 30. 11., tušil někdo, že to mají dávat? Každopádně žádný zázrak se nekonal.