Tvář vody (2017)

Sally Hawkins je geniálna herečka a aj preto som si musel pozrieť Podobu vody, v ktorej stvárnila hlavnú úlohu. Dej v skratke (že sarkazmus): Upratovačka sa zaľúbi do obojživelníka vydaného napospas nemilosrdnému agentovi, ktrému už od začiatku lezie príšerka na nervy. A preto sa rozhodne teta upratovačka mokráska za pomoci svojich sympatizantov uniesť a urobiť si z neho mokrého slizom obaleného priateľa, a to po každej stránke. Atmosféra rokov minulých a herecké obsadenie je na výbornú, ale ten dej je taká kravina až sa to môže niekomu páčiť. Za mňa tri hviezdičky, keď už pre nič iné aspoň je to spestrenie vo filmovom svete,,,

Sněhulák (2017)

Ujo vrah chcel byť kreatívny za každú cenu a ako poznávacie znamenie jeho zločinov necháva na mieste činu snehuliaka s ústami z kávových zŕn. A tak si Harry povedal, že celému tomu príde na koreň a ani len netuší, ako blízko seba má vraha. Už dávno som nevidel film s tak ponurou a chladnou atmosférou. Film v ktorom si zahrali dobrí herci ponúka napätie a otázky, kto je vrah. Možno nápad ako taký nie je zlý, ale mňa to prevedenie až tak neoslovilo, moje hodnotenie 6/10,,,

Na doraz (2017)

Mám rád filmy s Halle Berry a preto som si nemohol nechať ujsť ani tento. Dej v skratke - starostlivej a prácou vyťaženej servírky Karly unesú pred jej očami kučeravého syna. Karla samozrejme nelení, sadne do auta a v zápätí prenasleduje únoscov. Trochu jej skomplikuje situáciu to že stratila telefón (v Tiesňovej linke by to bol väčší prúser), ale jej odhodlanie tak ako plechy jej auta je veľmi silné. Táto super mama so schopnosťami jazdca WRC dá samozrejme na frak každému, kto má s ňou do činenia. Film Na doraz jej celkom sadol, ale nič svetoborné sa nekoná, preto dávam tri hviezdičky,,,

matka! (2017)

Už dávno som nepozeral film pri ktorom som sa musel premáhať, aby som nestlačil ten štvorček na ovládači. Fakt nechápem ako sa toto mohlo niekomu páčiť, ale ako sa hovorí koľko ľudí toľko chutí. Tú úbohú jednu hviezdičku dávam za Jennifer, viac mi nedovolí dať svedomie :-)

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Teta v rokoch agentka Lorraine a jej protiklad Percival sa snažia získať v Berlíne tajný zoznam, ktorý by pomohol ukončiť studenú vojnu. Jeden by neveril koľko taká žena vydrží a ako dokáže sekundovať kvantu mužských protivníkov :) Z môjho pohľadu pridalo hodnoteniu najmä vykreslenie obdobia pred prevratom (1989), najmä nostalgicky známe autá a vynikajúca hudba na pozadí. U mňa s prižmúrením oka 4 hviezdičky, čakám na soundtrack,,,

Maudie (2016)

Tak som sa konečne dostal k Maudie, nemám rád drámy ale vaše kladné hodnotenie ma tentokrát usmernilo správne. Na začiatku tohoto filmu som bol smutný, osud sa nepekne zahral so zdravím večne usmiatej a trochu naivky Maud. Chladný Everett ma rozčuľoval kvôli tomu, ako sa k nej správal. Maud sa aj napriek svojmu hendikepu a večne ušomranému Everettovi snažila žiť až do konca šťastný život a svoju záľubu maľovanie posunula až na obchod. Spracovanie Maudie a najmä herecké výkony ma dostali, tento film je jednoducho skvelý. Po dlhšom čase dámam plné hodnotenie a film ide do archívu,,,

Trestanec (2017)

Pred pozretím Trestanca som si prečítal pár komentárov a po pravde myslel som si, že pôjde zase o jeden z tých väzenských filmov, ktoré úspešne odignorujem. No našťastie som sa mýlil a Trestanec ma bavil počas celých dvoch hodín a film rýchlo odsýpal. Dej v skratke: Po tom ako Jacob po večeri spojenou s degustáciou vína v kruhu známych spôsobí dopravnú nehodu a zaviní smrť spolujazdca - ocitne sa vo väzení, v ktorom sa bude musieť od základov zmeniť ak sa neche stať obeťou. Na začiatku filmu si bude musieť divák zvyknúť na prelínanie dejovej línie z prítomnosti a minulosti, aj preto moje hodnotenie s prižmúrením oka 8/10,,,

Dům veselých duchů (1988)

Plunkettovci chcú zachrániť rodinné sídlo pred núteným predajom, preto sa rozhodnú svojpomocne z pokojného (aj keď pochmúrneho) sídla urobiť strašidelný zámok. Po tom ako sa prvý pokus so strašením nevydarí a podvedení hostia sú na odchode, strašenie prevezmú skutočné strašidlá alias mŕtvi nájomníci zámku a komédia sa môže začať. High Spirits som si obľúbil už dávnejšie z originálnej vhsky a aj v súčasnej dobe si rád pozriem túto oddychovku,,,

Ex Machina (2014)

Výherca lotérie a experiment na otestovanie umelej inteligencie, aké to asi je? Mladý programátor je na začiatku nadšený, že vďaka vedcovi (svojmu šéfovi) pracujúcom v horách v svojom výskumnom stredisku sa stane súčasťou experimentu s umelou inteligenciou. Postupne sa zamotáva do vzťahu s tetou robotom a snaží sa vykľučkovať z práce pre svojho šéfa, ktorý je čím ďalej nepríjemnejší. Začiatok filmu sľuboval zaujímavý film ale koniec ma odrovnal, nič originálne sa nekoná a určite sa dalo urobiť lepší koniec. U mňa s prižmúrením oka 3 hviezdičky len kvôli hercom, teda herečkám,,,

Frozen (2010)

Traja rádoby snowboardisti priatelia - lyžiar, snowboardista a jeho polovička učiaca sa na snowboarde, z dlhej chvíle dostanú nápad si užiť nočné lyžovanie a šup ho na lanovku. Ako na potvoru výmena obsluhy lanoviek zapríčiní, že táto trojka zostane visieť na lanovke v celkom slušnej výške vhodnej po skoku na otvorené zlomeniny. Zima, koža prilepujúca sa na kov, omrzliny a pár hladných vlkov a prúser je na svete. Z mojej strany sa žiadne prekvapenie nekonalo a dej je dosť priamočiary, až na tú úzkoprsú kameru je Frozen celkom vhodný na letné schladenie. U mňa hodnotenie 6/10,,,