Pán času (2005) (seriál)

S01 (****) Úvodní díl Rose mě poněkud odradil ulítlostí, ale něco mi nedalo a sledoval jsem dál a už nepřestal. Eccleston je skvěle nad věcí a člověk mu věří jeho alien původ. S02 (*****) Všechno zapadlo na své místo a Tennant se rozjel ve své životní roli, kdy se začíná brnkat i na temnější notu a vše krásně graduje k Doomsday. S03 (*****) Nejvíce propojená sezona, která eskaluje v nástup Mastera. Ještě více jsou zdůrazněny motivy samoty a vlastně dramatickém založení seriálu. S04 (*****) Čtvrtá série i se speciály je vrchol obnoveného DW, kdy je Donna zatím nejlepší společnicí s fantastickou chemií s Doctorem. Epické a nezapomenutelné. S05 (****) Smith na sebe vzal těžkou roli ala Davison po Bakerovi v classic, kterou však ustál se ctí a přišel s něčím novým. Nová energie, originální příběhy a trochu více zaměření na mladší cílovou skupinu. S06 (***) Ubývá humoru a přibývá nevypointovaných situací, které jsou uměle konstruovány pro efekt. Jakoby postupně docházel elán a pouze se variovalo s cílem zavděčit se generické produkci made in USA. S07 (**) Doctor ztrácí svou tvář a lopotí se od ničeho k ničemu. Zápletky jsou překombinované a utnuté bez vysvětlení s jasným pocitem bezradnosti Moffata, který pod vedením Daviese psal skvělé samostatné epizody, ale sám celou sérii smysluplně neutáhne. S08 (*) Capaldi je jediným světlým bodem, kdy mu vše ostatní podráží nohy. Otravná společnice a vedlejší postavy, násilné vykrádání Iron Mana, Inception a dalších, zaměnitelné zápletky bez gradace. Další sezonu s Moffatem už vážne ne!

Komando (1985)

Klasika s nezničitelným Arniem, který sám zlikviduje armádu s trefnými hláškami na svých svalnatých rtech.

Sabotáž (2014)

Úderný akčňák, který dokazuje, že Arnie utáhne drsňáka i na stará kolena. Hlavní body však sbírá režie za podání, ještě by to ale chtělo dopilovat scénář.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Gibson je ultra badass, tak Sly rozpustí zkušené Ex a rychle posbírá smrkáče, co ho mají vyřídit? Nebo je chce prostě obětovat a sám si to rozdat na férovku? No, logiku v tom hledat nebudu. Nováčci Ford, Gibson, Snipes, Banderas, Grammer jsou fajn, ale jakoby tomu chyběl drajv a tah na branku. To všechno už tu bylo a v lepším provedení. Obsazení v rámci žánru exkluzivní, ale chtělo by to lepší scénář a někoho šikovnějšího na postu režie.

Terminator Genisys (2015)

Mohutný blockbuster, co nejlépe chutná s popcornem a v relax režimu. A byl bych opravdu rád, kdyby vznikly další dva filmy, protože už by se konečně nemuselo variovat a tvůrci by se mohli vydat novým směrem (ale zase ne směrem Salvation, který zůstává suverénně nejslabším Terminátorem). Což si myslím bylo hlavním smyslem Genisys, připomenout předchůdce (i když někdy až zbytečně přeceňované) a nasměrovat příběh. Některé otázky zůstaly nezodpovězeny a na konci se nabízí slibný potenciál.

Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase (1992)

Srdeční záležitost, bylo mi 8, když jsem si přinesl na VHS z půjčovny a od té doby mám rád specifický subžánr komedy horrorů 80. let. Středověká část by si zasloužila střídmější stopáž, ale Bruce Campbell ala Haunting, Frankenstein, Nosferatu, Jekyll a Hyde, atd., ten zápal pro věc je skvělý, film, co mě baví i po letech.