Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002)

Proboha. Zase jsem nechtíc viděl jednu blbost. Ale musím přiznat, že jsem se jednu chvíli smál opravdu z plných plic...

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

HUDBA: Graeme Revell - zkušený skladatel vytvořil nadprůměrně zdařilou hudbu pro seriál, který ovšem sám o sobě za moc nestojí...

Krysy (2002) (TV film)

HUDBA: Elia Cmiral - nevim, proč někdo skládá hudbu k filmu pouze proto, že film nějakou mít musí a ne proto, aby snímek doplnil nebo dokonce vylepšil........................Krysy považuju za roztomilá domácí zvířátka (taky jednu chovám - jmenuje se Růženka), takže z nich hrůzu rozhodně nemám. Bylo to spíš k smíchu (pokud to ovšem nebyl záměr tvůrců) - krysy vysící na člověku nebo krysy valící se z výpustí jako fontánky mě fakt rozesmály. A konec?? bože proč....

Mrtvá zóna (2002) (seriál)

achjo, proč to kingovi dělaj...horšího herce do hlavní role snad ani vybrat nemohli

Naqoyqatsi (2002)

Reggio daleko více využil možností moderní doby a více než záběry našeho světa uvidíme digitální efekty a roztodivnou práci s nasnímaným obrazem. Zdaleka nezapůsobilo tak jako Koyaaniqatsi, přesto skvělé. A je to samozřejmě hlavně geniální HUDBOU Philipa Glasse.

Oko (2002)

Moje první setkání s asijským horrorem. Pokud se Oko ovšem horrorem dá nazvat. Námět jako takový nebyl až tak převratný, ale provedení se mi líbilo hodně. Znepokojivá atmosféra byla vytvořena velmi jednoduchými a nenápadnými prostředky. Ten romantický podtext mi ale vadil. Vlastně celkově to bylo hodně klišoidní a neoriginální, ale zanechalo to ve mně dojem, proto dávám čtyři. HUDBA: Orange music - na správných místech minimalistická, na správných místech tajemná, až horrorová.

Pán velryb (2002)

Na tenhle film jsem se podíval kvůli HUDBĚ - a musím říct, že skvělá Lisa Gerrard opět nezklamala. Krásný příběh na krásném místě....kdyby to skončilo trošku jinak, dal bych za pět... sice jsem často pociťoval mrazení v zádech, ale nejsem si jistej jestli to náhodou nebylo teplotou v pokoji než filmem :) ale vážně to bylo moc pěkný. Po třetím shlédnutí - nebylo to teplotou v pokoji, přidávám hvězdičku.

Proroctví z temnot (2002)

V prvé řadě je Geer opravdu velmi nesympatický herec. Příběh měl být podle skutečné události, ale kolik z té události se skutečně promýtlo do filmu? Radši o tom nechci moc spekulovat. Děj byl hrozně zkratkovitej, jednou vidíme jak Geer potká policistku a pomalu další scéna je, jak jsou spolu v bytě a baví se spolu o nejzásadnějších věcech svýho života... dost divný a hlavně do očí bijící a nepřesvědčivý, to mi vadí. Navíc nemám rád laciné vtípky s kamerou ve stylu zaostřím na něco, rozostřím to, opět zaostřím a vidím jiný předmět. Kdyby to bylo jednou dvakrát, ale ono ne, museli to nacpat do každýho třetího záběru. HUDBA: tomandandy - ještě v první čtvrtině jsem ji hodlal považovat za jeden z největších kladů filmu, byla totiž výrazná, zajímavá a lehce rušivá, to se mi líbí. Pak ale hudební doprovod sklouzl do klišoidních "jeden prst na klávesnici každých 30 sekund" blbostí, na který už jsem trošku alrgickej.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Nebýt skvělých efektů, triků. kostýmů a masek byla by to hrozná nuda....trapnější scénáře jsou snad jen u telenovel...HUDBA: John Williams - plně zapadá do průměru, dobréí jsou jen staré motivy.

Znamení (2002)

Nemůžu si pomoct, ale některý dialogy mi přišly neskutečně trapný....hlavně v první části. Ale jinak opravdu výtečný skorohorror. Závěr napůl zklamal, napůl potěšil...trochu rozporuplný film. HUDBA: James Newton Howard - celkem ušla:)