Před půlnocí (2013)

Deprese... zaujal jsem postavení na straně Jesseho, ženskou postavu Celine jsem ke konci odsoudil jako hysterku (a velmi nesympatickou postavu) a posledních dvacet minut mě vyloženě fyzicky bolelo. Výborně napsaná hádka, z níž mi vítězně vychází Jesse (nebo jsem zaujatý?). A pravděpodobně jde o jediný snímek v celé historii filmu, kde se řeší orální sex s Václavem Havlem. Těším se za dalších deset let (že by Před přechodem?). 80%

Millerovi na tripu (2013)

Čekal jsem svěží zábavu Vybíjené, dostal jsem prototyp průměrné americké komedie. Křečovité, šablonovité, konvenční, místy zbytečně hrubé... Ale všem zúčastněným ze srdce přeju, aby se smáli, uvolnili, zapomněli. Já zkusím radši tu fyzičtější Vybíjenou. Americké komedii 2013 pro mě zatím kraluje Apokalypsa v Hollywoodu. 50%

Kick-Ass 2 (2013)

Nenudil jsem se téměř ani chvilku, je to zábavné, sem tam zbytečně krvavé, příjemně pitomé. S nulovým očekáváním stavím pokračování nad první díl, který šel mimo mě. Kick-Ass 2 se bere méně vážně a to je mi sympatické. 70%

Prince Avalanche (2013)

Zlatý hřeb Davida Gordona Greena, který když padne do nálady, tak vás strhne svou atmosférou. Melancholie prostředí, pomalé tempo, slunce, stromy, masturbace, knír... Herecky sympatické, jen z toho Hirsche se klube podivín. 80%

Croodsovi (2013)

Kolovrátek bez výraznějších emocí, putuje se z bodu A do B, což má své klady i zápory. Je to akční a zábavné, líbivě udělané (avatarské prostředí) a nenudí to ani chvilku. Stručnější a čistší než podobně koncipovaná Doba ledová, v té ale bylo něco, co by se dalo nazvat duší. 70%

Osamělý jezdec (2013)

Ale tedy výprava jak hrom! Rango přesto o dvě třídy výš. Ranger je dlouhý a v tempu velmi kolisavy. Stojí a padá to na Deppovi. Překvapivě trochu nuda. Ale nic to nemění na tom, že Verbinski je dobrej... Příště to zase vyjde. 60%

Pád Bílého domu (2013)

Pád Bílého domu řadím vedle takových filmů, jakou jsou Čtyři bratři, Anappolis, Never back down, Stick it; čili brain wash snímky pro čiré odreagování nepolapitelné mysli. Pád Bílého domu je samozřejmě hloupý, ale má své místo a působil na mě jako perličková lázeň ve špičkovém welness centru. S těmito filmy se musí zacházet jako s kořením, tzn. nepřehánět - ale čas od času to hrozně bodne.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Nedokážu si vzpomenout, kdy jsem se naposledy takto bavil v kině (tj. ani chvíli nenudil). Film má úžasné vnitřní napětí, originální režijní nápady a v rámci předvídatelné škatule funkční a zábavný scénář (včetně zamyšlení, jak nakládat s teroristickými útoky). Pro mě o celou koňskou třídu lepší než první díl.

Nevědomí (2013)

Dlouho jsem neviděl film, ve kterým se genialita vizí kloubí s...tím ostatním (Olga Kurylenko, ´hloubka charakterů´, lidské emoce, občasné podívání se na hodinky, žádný humor, průměrné finále). Chtělo by to Kubricka, který by doladil scénář. 70%

Raubíř Ralf (2012)

Geniální nápad, ale škoda, že se to zbylé dvě třetiny odehrává v Sugar landu... 70%