Iron Man (2008)

Robert Downey Jr. má až erekci nahánějící charisma a jako většina ostatních i já si myslím, že tento film jednoznačně drží. Kdyby se mi nechtělo ke konci projekce čůrat, tak bych snad dal i čisté čtyry. Ovšem nemůžu jistojistě říci, že jsem se ke konci ošíval jen díky nafouklému močovému měchýři. Přesto bych Jr. skousl nejspíš i znovu...uvidíme - 70%

U mě dobrý (2008)

Standartní režii a vcelku dobré herecké výkony (tím bych chtěl v podstatě upozornit hlavně na Polívku a Schmitzera) přebijí scénář, který nemá hlavu ani patu. Ona nadsazenost posledních dvaceti minut je vůbec tak nějak vedle (do očí bijící lepidlo, které drží dvě naprosto odlišné části pohromadě). Oceanovská část sice baví, ale rozhodně nezachrání negativní dojem, který se ve mně během filmu vršil. Nejhorší Hřebejk. 40%

Život podle Dana (2007)

Trošičku zidealizovaný příběh, který ovšem velmi věrně reflektuje klíčové lidské pocity. Zásluhu na tom má čím dál lepší Carrell, kterému tato role skutečně padla. Za doprovodu příjemného Sondre Lercheho jsem si tento film zcela nekriticky užil. 90%

Zahulíme, uvidíme (2004)

Komedie s pár hodně dobrými okamžiky, od které se mi dostalo přesně to, co jsem čekal. Nenáročné a v podstatě neškodné. 60%

Ratatouille (2007)

K tomuto filmu jsem přistupoval skepticky, ale faktem je, že jsem byl stejně zaskočen jako kritik Ego, když mu naservírovali Ratatouille. Jen bych si rýpnul; vypravěč + "zmrzlý" obraz mě pomalu ale jistě začíná iritovat. Zde to ale naštěstí vyváží spousty dokonale propracovaných okamžiků. Příjemné a dojemné a v rámci rodinného filmu zde letos nevidím žádného konkurenta. 90%

Mlha (2007)

Marcia Gay Harden je v roli náboženské fanatičky naprosto skvělá, Darabont má cit pro vedení herců. Z hlediska psychologického je The mist "v rámci žánru" příjemně uvěřitelná. Film odsýpá, atmosféra vás šimrá na zádech a pár momentů je vyloženě adrenalinových (SPOILER - vyhrocená situace, kdy celý obchoďák hodí vinu na jednoho člověka). Přesto si myslím, že se z Husté mlhy klasika nestane. Knihu jsem nečetl, takže nevím, jakým způsobem působí konec tam. Ve filmu to nicméně vyznělo minimálně dost kontroverzně (až nevěrohodně), ovšem musí se uznat statečnost producentů, kteří takovéto finále vůbec připustili. The mist je nadprůměrná jednorázovka, která v aktuální době nemá příliš konkurentů - byl jsem pobaven, rozptýlen a navíc jsem viděl umírat Shermynátora.

Opilí slávou (2006)

Tom DiCillo točí málo, ale když už něco vpustí, tak to pokaždé stojí za to (minimálně mě by utáhl na vařený nudli). Tento guru nízkorozpočtového amerického filmu (a navíc příjemně nemasového) mě zaručeně vždycky pobaví. DiCillo má užasný cit pro výběr herců a zacházení s nimi. Um Stevea Buscemiho dokáže využít jako nikdo jiný. Jako vždy stvořil originální scénář, který má pár naprosto odzbrojucích míst (kamž bych zařadil i samotný závěr, který mi sedl naprosto dokonale). Všemi devíti doporučuji těm, kteří mají Toma DiCillo na svém pomyslném žebříčku. 90%

Lars a jeho vážná známost (2007)

Z počátku film těží z originálního námětu, bohužel 106 minut je pro jeden "dobrý nápad" moc a tak se film postupně rozpadá. Čekal jsem trošku úchylnější stylizaci a více humoru. Snímek se snaží být až vtíravě hřejivý, což mi šlo proti srsti. Do mírného nadprůměru to vyráží dobrý Gosling. 60%

Divadlo hrůzy (1976)

Opravdu strašné! Ovšem v rámci "opilohalucinogení" zábavy pro partu lidí...bezchybné.

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Fenomenálně natočený film, který jsem si s chutí pustil třikrát za sebou. Herci, hudba, vyřčené otázky a vůbec celková nálada snímku dělá z I´m not there určitě jeden z nejzajímavějších "hudebních" filmů, které jsem kdy viděl. I´m not there nesedne každému - ale o to víc si ho užije jednotlivec. 90%