Život pod vodou (2004)

Anderson je prostě klasa, jsem rád, že točí odlišně, jsem rád, že diváky nudí, jsem rád, že to pro normální publikum není stravitelné a pochopitelné - za to všechno jsem rád, že existuje režisér, který pokaždé dokáže překvapit. Mám rád všechny Andersonovi filmy, těším se na další a nevěřím, že tento režisér kdy natočí film, který se mi nebude líbit...90%

All That Jazz (1979)

Film jsem viděl snad čtyřikrát a líbí se mi to čím dál tim víc. Konstatuji, že poprvé jsem se trošku nudil, protože se nejedná o jednovrstevný film. Ale je to filmový skvost, snad nejlepší z Fossovi filmografie. Naprosto geniální Roy Scheider, když ho pozorujete s tou přirostlou cigaretou máte chuť si taky zapálit. Skvělá hudba. Prostě nejlepší muzikál, který opravdu paradoxně ani není muzikálem. 100%

Grázlové (1996)

Podle Scorseseho jeden z deseti nejlepších snímků devadesátých let, ale podle mě Anderson překonal svůj debut zatím všemi nadcházejícími snímky. Ovšem už zde je jasně čitelný režisérův styl - Andersonovy trademarky, specifická kamera, nadsázka... Na tomto snímku mi nejvíce podařený přišel samotný konec, kdy dochází k "naplánovanému" přepadení. Jinak v podstatě souhlasím s Eddardem. 70%

Kabaret (1972)

Teda kam se hrabe Chicago...

CQ (2001)

Hezky stylové, napodruhé trošku nudí. Jinak velmi sympatický film a jsem rád, že jsem ho viděl. Výborná hudba, něco jako rané nahrávky Pink floyd.

Jesus Christ Superstar (2000) (TV film)

Jestli je to to zpracování, co mám na mysli, tak ho shledávám velmi nápaditým, originálním a chytlavým...jen to hodnocení tady mi nějak nesedí - na imdb to má o dost více, tak nevím v čem tkví chyba.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Knížku jsem nečetl, ale připadalo mi to nedotáhlé. Film je příliš krátký na to, aby vás nějak emocionálně zasáhl. Některé postavy nejsou vůbec rozvedeny, nejvíc prostoru sežrali bobři a děti. Lev je sice charismatický, ale má příliš málo prostoru (tak je to i s ostatními postavami, Jim Broadbent je tam se vším všudy tak půl minuty). Závěrečný souboj vás nechává docela chladným, umírajících postav vám není líto, protože vás s nimi scénárista ani pořádně neseznámil. Děti se až zázračně rychle naučily s mečem a ta dívka s lukem si tam vystřelila jen jednou (a to doslova...vlastně dvakrát - jednou na terč). 50%

Vojákova dívka (2003) (TV film)

Kdyby to nebyl transvestita tak řeknu, že ta holka má fakt hezký oči :)) Nevím jak to v tý distribuci chodí, ale tohle mělo běžet v kinech.

Interstate 60 (2002)

Nejvíc mě naštvalo jak na obalu kazety píšou, že je to od tvůrců Návrat do budoucnosti a že tam hraje Christopher Lloyd a Michael J. Fox....SPOILER....ten je přejet autem hned na začátku a Lloyd si tam střihne tak minutu.

Napoleon Dynamit (2004)

Jeden z nejvíc absurdních filmů, které jsem kdy viděl a zároveň svěží vítr do současné kinematografie. Jon Heder představuje typ nového hrdiny-outsidera. Pro roli byl vybrán geniálně a předvádí opravdu pikantní výkon. Troufám si tvrdit, že jde o kultovní film, který diváky musí bezesporu rozdělit na několik skupin. Ale pokud chápete třeba Wese Andersona, tak máte docela slušnou šanci, že se vám divný humor Napoleona Dynamita zalíbí. (PS - Souhlasím s Tronem, měl tam hrát Chuck Norris :) 90%