Počítání mrtvých (1999)

Můj oblíbený Scorsese, jehož atmosféra není tak uplně nepodobná legendárnímu taxikářovi. Syrový film, jehož hlavní devízou je výkon Nicolase Cagee.

Capote (2005)

Jsem překvapen a ohromen zároveň!!! Capote není klasická autobiografie, není tu jeho porod, ani jeho smrt (ta je až v titulcích), režisér respektive scénárista líčí jeden úsek Capoteho života - úsek, kdy Capote píše knihu Chladnokrevně. Hoffman je jasnej - nechci se opakovat. Catherine Keener je pouze načrtlá, ale to nevadí, je to přece o Capote(ovi). Při závěrečné popravě se tají dech a dokonce si myslím, že mnozí změní názor, co se týče trestů smrti. Suma sumárum - velmi dobrý film s dokonalým Hoffmanem v hlavní roli. Mám chuť si Chladnokrevně přečíst, na to by mohl být pan režisér pyšný. 90%

1941 (1979)

Nobody is perfect.

Crash (2004)

Líbivý film, to je vidět i na hodnocení, ale paradoxně si myslím, že z pěti nominovaných filmů (a viděl jsem všechny) je asi nejslabší. Je to film pro masového diváka, nepřekonává dokonalou Magnolii (z které trošku čerpá). Film má několik opravdu silných scén, z kterých se tají dech (nejlepší je linie Matta Dillona - zachraňování z auta). Takže dobrá filmařina, která ale postrádá originalitu a výš jak nad 70% nepůjdu.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Film si nezaslouží nižší hodnocení než ****, protože je opravdu precizně natočen, napsán i zahrán. Problém je v tom, že pro většinu z nás by film musel být delší (a tudíž obsáhlejší, co se týče informací), je to film pro američany a pro ty kteří tu dobu pamatují a pak pro ty, kteří mají o americké minulosti přehled a vědí kdo je Mickey Rooney, McCarthy atd. Co se týče mě, tak jsem se do poloviny filmu celkem nudil, nemohl jsem se do děje vpravit a zkrátka šlo to trochu mimo mě. Clooney vymyslel stroj času, vrátil se o padesát let nazpět a natočil přesvědčivý polodokument. Poslední minuta je strhující a donutí člověka přemýšlet. Vzduch se dá dýchat a občas zakašlete z toho všudypřítomného cigaretového smogu. Strathairn hraje očima, tváři se pořád stejně, ale všechno mu uvěříte. Možná by Clooney udělal lépe kdyby se do filmu neobsadil a místo sebe dal nějakého méně známého herce - to je ale jen detail. GOOD NIGHT AND GOOD LUCK je poctivou filmařinou a pocta nebojácným novinářům, kteří riskovali všechno co měli, jen aby dosáhli spravedlnosti a svobody slova. PODRUHÉ JEŠTĚ LEPŠÍ...80%

Frida (2002)

Strhující film v čele s producentkou filmu Salmou Hayek, která bezesporu zahrála svou životní roli. 90%

Lupiči paní domácí (2004)

Roztomilý Hanks, dobrý casting a já se skutečně pobavil. V rámci Coenů slabší kousek - ale v rámci komedie 80%.