Malá mořská víla (1989)

Jako dítě jsem tenhle film milovala, takže je to pro mě trošku nostalgické a jen marně tam hledám chyby. Možná je tu Ariel až moc naivní, ale tohle vnímá spíš člověk v dospělosti. A tyhle filmy nejsou určené dospělým.

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Teen wolf je takové moje GP. Ze začátku je to hodně protkané takovým tím lehce pubertálním humorem, klišé typické pro americkou střední a sem tam nějaké to drama. Ale jak postavy stárnou a problémy se navalují, tak je ta humorná linka upozaděna na úkor té vážné. A seriálu to jen přidává. Možná mi tam občas vadí ta neuvěřitelně vysoká koncentrace nadpřirozených postav na jednom místě. Jako by v tomhle městě bylo pomalu divné být člověkem, protože jsou menšina. Nebo je to tam táhne, jako pekelná brána v Buffy? Těžko říct, ale od začátku až do konce mě tenhle seriál bavil. I když linka s kitsune a Stilesem mě nechytila tolik, ale nedá se čekat, že bude člověka držet takhle dlouhý seriál bez nějakých výjimek v ději.

Bumblebee (2018)

Neurazí, ale ani nenadchne. Když od toho člověk nečeká kdo ví a chce jen nějakou nenáročnou blbost, tak je tohle jedna z možných voleb. V něčem mi to docela připomínalo "Můj auťák brouk" jen ta Lohanka mi tam tehdy seděla víc.

Láska a příšery (2020)

Samotná ta myšlenka putování někam po nebezpečné cestě není sama o sobě kdo ví jak originální. Ale stačí přidat jednoho ňoumu, psa a přerostlé brouky a hned to má docela jiný nádech. Má to pár logických děr (Jen si vemte, kolik na světě žije mravenčích populací a jak by to teda mělo na světě po takové katastrofě ve skutečnosti vypadat) ale film si nehraje na vědeckou post apo záležitost. Ani to, že by se po takové době a s nulovou schopností přežít v divočině někdo vydal na takovou cestu, není moc reálné. Mě by nikdo a nic nedostalo ven z takovýho krytu. Ale jinak by film neměl vůbec pointu. Dylan je skvělý hlavně právě v těch chvílích, kdy je za úplný vemeno (na Teen wolf se dalo koukat hlavně díky jeho ujeté postavě)  Je tu akce, je tu komedie, troška toho klišé a tlačení na city, ale nijak násilně. Zkrátka to funguje a baví to.

Labyrint: Útěk (2014)

Film značně zaostává za knihou. Ono, když má něco knižní předlohu, mělo by se jí to držet co nejvíc. Hlavně, když přijde na vysvětlování. Já spoustu věcí totiž pochopila, až když jsem si přečetla knihu, protože ve filmu jsou divně nebo dokonce vůbec vysvětlené. Možná proto mě to nebavilo tolik, až na pár chvilek a některých výkonů herců.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Reneé už se nechtělo přibírat, ale bylo potřeba natočit další film o zmatené ženské, která dělá jednu botu za druhou. Ale už je to na sílu. Bridget dávno není takový zoufalý dřevo a až na těch pár kiksů, jako zaseknutí v louži bahna, toho s těmi předešlými díly nemá moc společného. Možná až na Darcyho. Je tu několik klišé, typických jak pro romantické filmy (jak já nesnáším milostné trojúhelníky..), tak pro těhule, ale spíš se to snaží ždímat starou slávu předešlých filmů a značky věčně ožralé a ujeté Bridget, která je už ale jiným člověkem. Takže to vlastně nefunguje. Taková nic moc rychlokvaška. Nejvíc mě tu vlastně bavila akorát Emma Thompson.

Cruella (2021)

Jeden z mála origin, který mě opravdu bavil. A to jsem čekala, že to bude spíš veliký propadák. Jo, takhle nějak bych si klidně přestavovala, že vznikla proslulá Cruella de vil. A i když je to vlastně záporná postava, tak jí člověk fandí a chce vidět víc. Obě Emmy mě baví snad všude, kde hrají a tady společně navíc tvoří skvělé duo. Jen bych ubrala na stopáži. Ale to už je jakýsi dnešní zvyk, že film musí mít aspoń dvě hodiny, i když by bohatě stačilo méně.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Samotnou mě překvapilo, jak mě tenhle film bavil. Možná i proto, že Rychle a zběsile se pro mě stalo neuvěřitelným bordelem, na který se nedá od čtvrtého dílu koukat. Takže dvě horký holý hlavy mě svým kočkováním bavily mnohem víc než Diesel, který neustále plká o rodině a snaží tvářit drsně, přitom jeho herecké pokusy měly skončit někde u Černočerné tmy.  Tohle je spíš takové GP, prostě blbost a dvě akční paka v čele, která se musí spojit, i když se pochopitelně nesnáší a půl filmu se jen snaží jeden druhému neukousnout hlavu. Dost předvídatelné, technicky samozřejmě někde v hluboké budoucnosti, ale na vypnutí je to super. Tady aspoń nemusím pořád řešit, kde se jaká postava vzala a jestli je to ta, co pětkrát umřela nebo má pět dalších sourozenců, kteří se odněkud najednou vyrojí a děj akorát víc zamotají.

Láska nebeská (2003)

Láska nebeská pro mě tvoří hned dvojí výjimku. Já totiž nemám ráda vánoční filmy (když nepočítám Grinche a Die hard) a nemám ráda romantické filmy. Ale tady se sešel tak skvělý ansámbl, že nemám co vytknout. Baví mě všechny linky, všechny postavy i jejich výkony. Nejslabší je teda za mě Keira a její tajný ctitel, ale oba se pořádně vyšvihli až v budoucnu. Tenhle film u nás jede každoročně, i když jsme jinak všichni na romantiku spíš alergičtí.  Neodmyslitelná součást mého vánočního playlistu,.

Last Christmas (2019)

Na film jsem se podívala hlavně kvůli Emilii, která opravdu umí být vtipná už jen svým vystupováním. (stačí si s ní pustit nějaký rozhovor). Takže i v roli zkrachovalce, ochlasty a tak trochu holky do větru mě prostě bavila. Už jen to, jak tam běhá pořád v kostýmu elfa. Jen ta romantická linka je trošičku na sílu a moc mě teda nebavila. Celé to táhne hlavně Clarke a pak skvělá Emma Thompson, která má prostě ten úžasně břitký britský smysl pro humor, ať už hraje cokoliv. Dějově už to prostě není nic moc a až na ten menší plotwist, tam není nic, co by člověk od takového vánočního a lehce romantického filmu nečekal.