Nevinné lži (2013) (seriál)

Jeden z nejlepších českých televizních cyklů poslední doby. Naše současná herecká elita v příbězích, které působí až děsivě realisticky.

New Police Story (2004)

Excelentní akční jízda s promakanou choreografií, navíc úžasně nasnímané (pestrost barev i prostředí, skvělý střih, záběry z výšky), Jackie opět ukázal, že stárně velmi pomalu a dal nám vzpomenout, že umí natočit opravdu dobrý film.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Zasněná mozaika, úvod mi mile překvapil nevšedním pojetím a citem pro detail, ale příběhů je až moc, i když se najde několik silných pasáží, je zde i mnoho zcela zbytečných, ve výsledku se v žádném okamžiku nedostanete do hloubky a na konci filmu převládá prázdný dojem.

Newyorská romance (2013)

Jsou Vánoce a vůbec se nestydím za to, že jsem si příjemně odpočinul u této pohádky s krásnými melodiemi.

(Ne)zadaní (2013)

Neurazí, nenadchne. Univerzální romantická zápletka a pár povedených gagů. Tento styl globálního bezpohlavního humoru už podle mě nemá čím překvapit.

Nezapomeň na mě (2010)

Citlivě natočené, komplikovanost mezilidských vztahů, sblížení a odtržení. Donutí diváka k zamyšlení. Pozvolné tempo je v mezích přijatelnosti. Pattinson by se měl přestat kurvit Stmíváním, protože všem ukázal, že hrát umí.

Nezvratný osud (2000)

Žádný zázrak, režisérovi se daří držet napětí úvodních patnáct minut a pak kvalita snímku postupně klesá, u useknuté hlavy na přejezdu sem se musel dokonce zasmát, škoda, potenciál to mělo rozhodně na víc.

Nic nás nerozdělí (2012)

Zpracování úvodní pasáže, když přijde tsunami, hlavní hrdinové jsou bezmocně unášeni proudem, celý ten zmatek okolo, je působivé a řekl bych, že i realistické. Poté přechází film v klasické melodrama, což se přiznám, že není úplně můj žánr. Nezpochybňuji závažnost tématu, ale přesto, že Watts i McGregor jsou dobří herci, já prostě nechci koukat na film, který si přeje, abych po celou jeho stopáž brečel.

Nic než pravda (2008)

Znepokojijující drama, precizně vystavěné, divák spolu s hlavní hrdinkou postupně přichází o vrozené ideály, to co se ze začátku zdá nemožné, vám postupně příjde až příliš snadné. Země svobody, či policejní stát? Líbilo se mi, že každá postava má svůj malý příběh a jiný pohled na věc, to dělá film uvěřitelným a autentickým. Skvělé herecké výkony. Hvězdička dolů za závěr, kde se režisér neudržel a ačkoliv celý film divákovi důvěřoval, vysvětloval, co vysvětlovat nemusel.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Nevím, zřejmě jsem se dostal k této klasice moc pozdě, každopádně sem se pronudil úvodní hodinou filmu k závěru, kde se konečně začalo něco dít, ale to bohužel ani zdaleka nestačí, dvakrát jsem u toho usnul a to mam zombie filmy v oblibě, přehodnocené zklamání!