Správná volba (2008)

Prostoduchý scénář a skutečně dementní zápletka, na druhou stranu roztomile hloupé a Madeline Carroll byla kouzelná.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Příjemné překvapení. Zábavná a náladuzlepšující sci-fi road movie, plná odkazů a jak už jsme si u Pegga a Frosta zvykli, chytrá pocta všemožným sci-fi filmům a seriálům. Skvělý závěr. Celé je to takové milé a pěkné.

Stalingrad (1993)

Syrovost a krutost války, absurdní bitva, kde prohráli úplně všichni.

Stalo se (2008)

Precizní kamera, poctivě vypracovaná tísnivá atmosféra, ovšem vše sráží debilní rozuzlení, až do příchodu do domu se strašidelnou paní domácí vše funguje jak má, najednou jako by režisér nevěděl jak film zakončit a to je velká škoda.

Star Trek (2009)

Abramsova pocta a inovace ve střihu a vizuálu pro 21. století. To s čím se zde doslova mazlí je hudební doprovod, je dechberoucí, seděl jsem v kině až do úplného konce, abych mohl vychutnávat kompozici, která chytře vychází z původního motivu, přesahuje jej a vrývá se pod kůži. Vizuálně se jedná o velkolepé dílo, až fetišictické záběry vesmírných lodí a fazerových přestřelek jsou jednoduše ohromující, přičtěte si nečekaně kvalitní herecké výkony, chytře vystavěný příběh, ,zničení Vulkánu, dva Spocky a jinak než pět nemohu;)

Star Trek: Do neznáma (2016)

Úplně si představuju Simona Pegga jak se debilně uchychtává, když ho napadne do scénáře zařadit pasáž, ve které klasický rock kosí emzáky:). Star trek je bezbřehá dobrodružná jízda, která nepostrádá napětí a humor, to chceme.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Podruhé a opět naprostý nářez. Vrchol letošní sci-fi sezóny. Abrams vlastně nedělá nic jiného, než že využívá staré dobré osvědčené způsoby, jak budovat napětí. K nim se mu daří vložit svůj talent toho, dát lidem, to co chtějí, to v co už třeba ani nevěří, že by se jim někdy mohlo dostat.. Rozjíždí doslova, nemohu si pomoct a použít své oblíbené slovní spojení, audiovizální orgie, kterými ukotví diváka do sedačky a pohraje si s ním jako kočka s myší. Nezbývá než utřít slinu a trpělivě čekat na další díl.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Star Wars pod Disneym dále ztrácejí svoji poetiku. Snaha nacpat do děje, co nejvíce starých postav, uspokojit tím skalní fanoušky a zároveň novými postavami přilákat současnou generaci se bohužel ukazuje jako kontraproduktivní. Z děje je ve výsledku jen snůška scének, jež postrádají jakoukoliv novou myšlenku, vývoj postav či nedej bože napětí. Těžko hodnotit hezký vizuál, když je to obsahově tak mdlé.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Když už mělo vzniknout pokračování hvězdných válek, tak jediný režisér, který se toho mohl důstojně ujmout byl J.J. Abrams. Jsem nadšený z toho, jak nenásilně dokázal navázat na atmosféru původní série a vyvarovat se chybám epizod I-III. Režisér si vyhrál s každým detailem a i díky kameře Daniela Mindela jsem měl pocit, že svět, který jsem jako dítě miloval je zpátky. Strašně se mi líbila taková ta "zaprášenost" a utlumenost efektů. Díky tomuto přístupu snímek nevypadá jako počítačová hra. Jedinou slabinou epizody VII je scénář, který je originální asi jako kuřecí prsíčko se sýrem a broskví v poledním menu. Mohli jste stvořit nový příběh, měli jste neomezené možnosti a vy jste zopakovali zápletku předchozích dílů, což s ohledem na to, jak skončila epizoda VI absolutně nedává smysl.