Zlatý kompas (2007)

Digitálne na veľmi vysokej úrovni a v podstate ani scenáristicky či herecky tento film nezaostáva a v danom žánri určite patrí k tým lepším, ktoré nám Hollywood ponúka. Film funguje výborne, herci sú presvedčivý, kamera skvelá, hudba to všetko umocňuje. Určite odporúčam.

Casanova (2005)

Tak pán Ledger už v tomto filme ukázal že je to skvelý herec. Film má veľmi slušné tempo a vlastne všetko v ňom funguje tak ako by malo.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Tento historický film bol skvelý v tom, že sa v ňom človek dokázal aj zasmiať a zároveň si udržoval nadpriemernú dávku romantiky. Skvelé a originálne.

Zápisky o skandálu (2006)

Komorné drama ako sa patrí. Skvelý herci podporovaný skvelým scenárom a réžiou, čo z toho vyplýva? Jednoducho skvelý film.

Čarodějky ze Salemu (1996)

Fantastické drama za ktoré by som dal Winone Ryder oscara! Film sa mi nesmierne páčil :)

Poslední skotský král (2006)

Veľmi dobrý príbeh, ktorý sa ešte nejaký ten čas udržal v mojej mysli. Hranica medzi tým čo je dobré a správne a tým čo je zlé a nemorálne je niekedy veľmi tenká.

Robin Hood (2010)

Nebolo to najlepšíe ale aj tak Ridley Scott + Russell Crowe = nadpriemerný film :)

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Mám veľmi rád historické filmy a tento patrí k tým lepším. Výprava a krásna hudba, k tomu skvelé herecké obsadenie a koncert Cate Blanchett. Iné hodnotenie ako 5* si tento film nezaslúži.

Skleněný dům (2001)

Tento triler sa mi veľmi páčil a udržiaval ma v neustálom napätí.