Božská relikvie (1986)

Takový obyčejný Jackie Chan. Nic víc, nic míň.

V hlavní roli já (2008)

V první půli se v podstatě nic neděje a v té druhé jsou většinou jen náznaky toho, čím tato černá komedie mohla být. Krátká stopáž potěší. Big Nothing (Nula od nuly pojde) se mi líbilo víc.

Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda (2003) odpad!

Po dlouhé době dávám odpad a myslím, že zaslouženě. Jediná věc, která držela původní film na jakžtakž únosné úrovni, byla ústřední dvojka a ta tu chybí. Hodnocení je tedy jasné.

Police Story 3 (1992)

Slabší odvar jedničky a dvojky a jen díky Michelle Yeoh zvedám na 4* s odřenýma ušima.

Police Story 2 (1988)

Slabší než první díl, ale stále je to kvalitní porce Hong Kongského akčního umění.

Znovu 17 (2009)

Popravdě řečeno, celkem jsem se bál se na tento film podívat. Zac Efron získal nálepku lamače středoškolských srdcí a to opravdu není nic pro mě. Co čert nechtěl, nudil jsem se a potřeboval jsem nějakou komedii, Znovu 17 byla prvni na ráně a tak jsem překonal počáteční nechuť a podíval se. A není to špatné. Vůbec to není špatné. Mé obavy se nenaplnily. Efron neirituje, dokonce mě i nejednou rozesmál. Znovu 17 je jednoduchá, na nic si nehrající komedie. Rozhodně neurazí.

Strážci - Watchmen (2009)

Ac komiksem nedotceny, tak me to dostalo. Musim to videt minimalne jeste jednou.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Idealisticky naivní a komorněší více, než byste čekali pojatý střet civilizací. Mix filozofických směrů a dnešní ekologické osvěty nemá skoro žádný dopad a vyznívá tak nějak do ztracena. Výborný kontrast velmi emocionálně zabarvené Jennifer Connelly a na druhou stranu absolutně chladného Keanu Reevese, který jako vždy podává skvělý výkon. To se ale nedá říct o, někdy až protivném, Jaden Smithovi. Naopak potěšila scéna s Johnem Cleesem.