Hancock (2008)

Pár humorných scén, dobrý herecký výkon Will Smitha a pěkná herečka v další hlavní roli. Tím asi všechna pozitiva filmu končí. Vlastně jsem na jedno zapomněl, naštěstí to je docela krátký :) Zbývá jen dodat, že se mi poslední dobou z těch všech superhrdinů už točí hlava.

Bobule (2008)

Příjemná letní komedie s krásnou T. Voříškovou. Nic víc nic mín.

Pretty Woman (1990)

Dnes se již dá říct, že je to naprostá klasika. Dá se na to koukat pořád dokola.

Maurice Richard (2005)

Hokejových filmů je pramálo, řekl bych, že jich je ještě méně než šafránu. Drama o legendě ledního hokeje Maurice Richardovi, podle kterého je pojmenována trofej pro nejlepšího střelce NHL, je velice povedené. První hvězda zápasu je Maurice Richaaaaaaard, druhá hvězda zápasu je Maurice Richaaaaard a třetí hvězda zápasu opět Maurice Richaaaard :)

Hokejový zázrak (2004)

Je velmi těžké natočit film, kde hlavním tématem je lední hokej. Autorům tohoto snímku se to ovšem bezesporu povedlo. Pochopili, že je mnohem lehčí naučit hokejisty hrát ve filmu, než herce bruslit. Díky tomu, že všichni filmový hokejový hrdinové nebyli herci, ale opravdový hokejisté, vypadají všechny záběry na ledovou plochu skvěle a věrohodně, né trapně (viz. náš seriál Poslední sezóna). Film se snaží být co nejvíce autentický. Vše ve filmu se opravdu stalo. Scénáře vznikali na základě rozhovorů se skutečnými hráči a i legendárním trenérem mužstva Herbem Brooksem (toho skvěle ztvárnil Kurt Russell). Scény ze zápasů byly sehrány podle dochovaných video záznamů. Tam kde to bylo možné, bylo použito originálních komentářů atd. Výborný sportovní snímek všem doporučuji.