Uvnitř tančím (2004)

Kvalitní film s netradičními hrdiny, které na 1 zvládli zahrát oba hlavní protagonisté. Dozajisté stojí tento snímek za zhlédnutí. Utkvěla mi v hlavě výborná hláška: "Jestli jsem vám snad někdy něco řekl, co vám ublížilo nebo vás to urazilo, tak jsem to tak .... myslel. " :) :)

Tvrdé palice (2008)

50% - Mimo jednu dvě scény a povedenou historku z války, jsem se prakticky nezasmál. Nezachránila to ani Renée Zellweger a už vůbec ne George Clooney. Jeden z filmů, který si už rozhodně nikdy nepustím. Leda snad omylem :)

VALL-I (2008)

Pěkné animace celý film nezachrání. Wall-E byl sice roztomilý, ale to je asi tak vše. Příběh slabota.

Generál Patton (1970)

50% - Co k tomu říct, rozhodně jsem čekal spousty válečných scén a náhled do geniálních plánů světoznámých vojevůdců (minimálně Pattona). Místo toho onen slavný generál jezdil půl filmu po památkách, protože neuměl držet jazyk za zuby. Pobavila mě ovšem scéna, kdy si měl Patton připíjet s ruským generálem a odvětil, že z žádných sovětským bastardem si připíjet nebude, to zase jo. :)

V Bruggách (2008)

Hodnocení bude strohé. Dle mého názoru nic moc, ale pravda je, že zaručeně existujou tuny daleko horších filmů než tento.

Téměř bez šance (1999)

75% - Pro mě to je příjemný a pohodový filmek o, dá se říct, naivních a bezstarostných mladých Američankách, které se vydají na dovolenou do Thajska. Tím příjemný a pohodový myslím, že se na film dobře kouká, né že bych snad chtěl zažít to, co hlavní hrdinky. brrr :) Thajské vězení není zaručeně žádný med.

Zkažená mládež (2007)

Nečekaně kvalitní a hlavně drsný snímek ze školního prostředí o šikaně. Z obsahu, který je uveden u filmu, jsem se domníval, že mě to nemůže zaujmout. Šeredně jsem se zmýlil. Nepamatuji si na nějaký jiný estonský film, který jsem viděl, ale tento zaručeně není ztráta času.

Temný rytíř (2008)

Parádní filmový zážitek, který je až na pár slabších scén, dokonalý. Brilantní je hlavně postava Jokera, kterou neskutečně skvěle ztvárnil již zesnulý Heath Ledger.

Gándhí (1982)

Výborný biografický snímek o liberálním otci indického národa Gándhím. Klidné části snímku, střídají části až nečekaně drsné. Musím také vyzdvihnout herecký výkon Bena Kingsleye, který je opravdu bravurní. Film musím doporučit i z jiného hlediska než je filmový zážitek. Vědět pár věcí o Gándhím rozhodně patří do všeobecného vzdělání.

Jericho (2006) (seriál)

Hodně zajímavý hlavní námět seriálu, ovšem jak se říká: "dalo by se z toho vytřískat víc". Docela jsem se těšil na druhou řadu, která původně vůbec neměla vzniknout, ale ani jsem ji nedokoukal. Druhá řada se mi zdála podle prvních dílů strašná.