Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Pěkně udělaný film s originálním příběhem u kterého jsem se ani přes velkou délku nenudil. Mohu doporučit ke shlédnutí, ps. vhodné pro celou rodinu :)

Sedm životů (2008)

Skvělý film, který po celou dobu apeluje na vaše emoce. Snad až ve druhé půlce filmu jsem pomalu začal zjišťovat o co vůbec jde, ale přitom jsem ani na vsteřinu nedokázal od filmu odpoutat zrak. I takhle může vypadat perfektně odvedená práce.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Pro mě velké zklamání. Chabá animace a ještě horší příběh. Lituji toho, že jsem před návštěvou kina nekoukl na hodnocení, byla to škoda peněz.

Probuzení (2007)

Po odpoledním zklamání v kině, jsem si přišel doma na své. Před zhlédnutím, jsem o tomto filmu nevěděl zhola nic a musím říct, že jsem se bavil. Parádní zvrat a nevšední téma, mohu doporučit.

Modrý Max (1966)

Solidní film o pilotech první světové války točený z německého úhlu pohledu. Ve filmu je vidět kontrast mezi dá se říct gentlemanstvím či rytířstvím, která panovalo ve vzdušných soubojích a drsnou nemilosrdnou zákopovou válkou. Příběh vypráví o normálním vojákovi (z nepodstatné rodiny), který se nezvykle od pěchoty dostal až k letecké eskadře. Přesto, že to byl výborný pilot, doplatil na svojí nadutost a neúctu. Doporučuji také shlédnout Aces high.

Stíhači, na start! (1976)

Povedené drama o pilotech první světové války, které zachycuje den po dni jeden týden života nováčka na frontě. Příběh je na rozdíl od Blue Max točen z anglické strany pohledu. Letecké scény jsou udělány v celku obstojně na to, že tento film není zrovna žhavou novinkou. Řekl bych, že je to velice povedená záležitost, dle mého názoru lepší než o mnoho novější „trháky“ Flyboys, Red Baron.

Hvězdný prach (2007)

75% - Pěkný pohádkový příběh o krásné hvězdě z nebe spadlé.

Street Kings (2008)

Koukatelný akční snímek, který mě vůbec nenadchnul, ale také ani neurazil.

Gauneři (1992)

50% - Film, ve kterém se neustále jen kecá a kecá a moc se toho neděje. Pár hlášek dobrých, to jo, ale jestli někdo tvrdí, že je tohle lepší než Pulp fiction, tak s ním rozhodně nesouhlasím.

Spálené vzpomínky (2007)

Nemastný, neslaný, nesladký prostě nezajímavý a hlavně nudný. Vlastně ani nevím, o čem to vůbec bylo. Málem jsem to ani nedokoukal. Divím se, že má tento film docela solidní hodnocení a to se tam „hele bery“ ani nesvlékla, jestli si dobře pamatuji. :)