Alenka v říši divů (1951)

Na můj vkus už příliš americky ztřeštěné a uřvané. ~~~ 1,5*

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Je to takový chudší příbuzný Alenky 2010, kdy v podstatě ve stejných kulisách probíhá podružný děj, obsahující víc CGI a barviček, víc zbytečných návratů do reality a těžce očekávatelný konec. Malé plus za poodkrytí historie některých postav, větší plus za Cohena a jeho tak trochu smutně tragickou postavu. Musím ale uznat, že jsem čekal větší pošlapání předchozího fantaskně pohádkového světa, tenhle byl trochu temnější, ale hlavně vyzníval lehce příliš vypočítavě a strojově. Holt Robin není Burton a za sebou zatím nemá nijak silné portfolio předchozích prací - a bylo to znát. --- 2,5*

Alfa a Omega (2010)

9.4.2011 ~ Předvídatelný, dětsky hloupý a navíc poněkud nehezký animák. ~ Vlci. Alfy jako vůdci smečky, Omegy jako lovci. Tyhle dva světy si nejsou souzeny. Ovšem mezi jednou takovou Alfou a jedním potrhlým Omegou vzplane něco, co oba světy spojí. Nečekané. ~ Tedy alespoň ne hned. Nejdřív je totiž musí z jejich národního parku odvézt, aby v jiném parku založili novou smečku, což se hlavně Alfě nelíbí. Má si totiž "vzít" (?) samce z jiné smečky, čímž se tyto spojí a budou silnější. A oba se chtějí vrátit a tak se vrací, za pomoci krůty, a ohrožují je medvědi a blablabla a nuda. ~ Tahle konina vznikla hlavně a to hlavně proto, aby to mohlo být ve 3D a děti na to nalákaly chudáky rodiče, co to absolutně zbytečné 3D vstupné zacálují. Důsledkem tak je, že tenhle hodně podprůměrný animák si na sebe vydělal už jen v USA a ze zbytku světa se jen rýžovalo. Je skutečně smutné, že něco takového se dokáže zaplatit a tak vznikají další a další nedobré filmy. Navíc tento animák byl tak moc špatný z grafické stránky, že v poslední době to ani není s čím srovnat. ~ 1,5*

Alice in Borderland (2020) (seriál)

Normální blbá vyvražďovačka. Nedokoukána ani S01.

A Little Help (2010) odpad!

Nebyl jsem sto to vůbec dokoukat a tak jsem to jednoduše v průběhu filmu stopl a smazal. ~ V rodině zemře otec na srdeční vadu, zůstává po něm jeho 12 letý syn a poněkud trhlá nedospělá manželka/matka. Všichni v rodině jí posléze tlačí do věcí, o které nestojí, výchova syna šla vniveč (stála ale za prd už za života otce, který byl věčně v luftu), drtivá většina postav se chová jako idioti... Po cca. 45 minutách filmu a 30 minutách koukání jsem to vzdal a zahodil. Zase nemusím ztrácet čas úplně se vším. O ničem. ~ PS: Řvát na mě takhle moje dítě, ignorovat, chovat se ke mě jako ke kusu hadru a házet po mě telefonem, vezme druhou o futro tak rychle, že si ani nestačí všimnout, že vzalo ještě o druhý futro. Ta "volná výchova" mě ve filmu srala taky dost.

All Things to All Men (2013)

verbal to skutečně dokonale vystihl. Dění ve filmu nedává smysl. Asi jako když uděláte ani ne jeden a půl hodinový film z cca 12 dílů mini seriálu. Postavy se tu objevují, mizí, beze smyslu, pak se ve finále objeví, aby umřely a ty z nich, co přežijí, zmizí a vlastně nikdo neví proč tu byly. ~ SPOILER! > Jediné, co je jasné navíc je, že Rufus dluží 5 milionů, sehnal jenom 4,1 a snaží se zmizet . SPOILER ~ Proč ale dlužil, za co, komu, proč je tam "arabský" syn, jakýsi nájemný vrah, co přeprodává diamanty, a ta mladá manželka někoho mrtvého, to jsou ty dějové drobnosti, které ve filmu chybí a díky krátkosti filmu se nedovysvětlí. Přesto, na to že to má 84 minut, je to místy dost nudné a celkově dost nepřehledné. Katastrofální zklamání, kdy se autoři snažili vymyslet propletený zamotanec osudů a příběhů z podsvětí, ale rejža vůbec nevěděl, co dělá, možná i scénář na tom nebyl o moc líp a chudák střihač, ve snaze dát tomu formu, vyházel asi spoustu materiálu a pak to vzdal, páč by to musel vyházet celé. Zůstala tak naprostá pitomost a vám tak doporučuju neztrácet s tím absolutně žádný čas, vůbec. A to mám ty britské syrové kriminálky celkem rád.

Alois Nebel (2011)

A jo, budu vostrej - co to sakra mělo být? Jediným plusem byla výtvarná stránka, ta se skutečně povedla, ale to je všechno. Příběh to sice nějaký jaksi mělo, ale spláchl ho jesenický déšť. Smrsknout 80 minut na 45 a byla by to zajímavá filmová povídka. A tak tedy zase: buď forma nebo obsah. Obé v českém filmu nehledejme. Škoda, mohlo to být zajímavě ztvárněné drama, takhle je to jen zajímavě ztvárněné nic. Animátorům plus, režisérovi, scénáristovi a dramaturgovi ku*va velké mínus. ~ Kdyby alespoň tu "Neckářovu" písničku dali do titulků, namísto té blábolačky, zauvažoval bych o další *.

Altoobi : riteon too beiseu (2012)

Neskutečný balast, který vlastně neví, co chce být. První polovina se snaží o něco ála Top Gun, druhá polovina se zvrhává v totální WTF, kdy si říkáte, jestli tohle myslí fakt vážně a největší béčková klišé nekopírují jen ze srandy. K tomu všemu mi ani nepomáhal fakt, že jsem se zcela ztrácel v tom, kdo je kdo a na koho se právě koukám, protože mi všichni přišli stejní - to je taky klišé. ale je to tak. Ve druhé polovině filmu jsem se totálně ztratil v tom kdo co vlastně proč dělá a co se kde děje (vím jen o nějakém severokorejci, co chce převzít moc tím, že si vypuštěním rakety nasere všechny okolní armády). Film o mladém rozjařenci, co má konečně dospět se tak zvrhl v něco, co přestalo dávat jakýkoliv smysl. Já se na hledání smyslu taky vykašlal a čekal alespoň na nějakou leteckou akci. Jenže ani ta nestála za moc a tak zůstal jen jihokorejský pokus o akční film o stíhačkách a pár hezkých záběrů. Totální odpad to není, ale takovou srágoru jsem taky nečekal.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Dvě poznámky: 1) Věčná škoda, že jsem film neviděl před dvaceti lety, asi bych byl šťastný dítě a chtěl plyšáka. 2) Tak moc líto herců, kteří se v jakékoliv roli angažovali v tomhle veledíle, mi už hodně dlouho u žádné filmu nebylo.

Alvin a Chipmunkové 2 (2009)

"Upištěné zrůdičky znovu mrví hudbu." nebo "Alvin a všelék na migrénu." či "Šest důvodů, proč strčit hlavu do mixéru.", a co "Mončičáci na zteči."? ~~~ Ano, první díl se mohl líbit děckám, co prahly po plyšácích. U tohohle dílu mě ale děsí představa těch malých roztomilých dětských hlaviček s chmýřím místo vlásků, jak jimi bábetka bezbranně bouchají tu o stůl, tu o stěnu, tu o skříň a slabounké, slzičkami a nářkem zakuckané hlásky vysíleně šeptají "Maminko, už dost, plosíííím..." ~~~ Brrr, až mě zamrazilo.