Muck (2015)

No , film víceméně velmi vystihl už samotný název , dal by se lehce popsat jako přehlídka polonahých hezkých žen . Málokdy se vidí , že by si někdo tolik pohrál s obsazením , aby každý herec lahodil oku , zde si na tom dali opravdu záležet a muži si tu jistě příjdou na své , bohužel film jako takový měl do slušného hororu hodně daleko a první 3/4 filmu bylo opravdu pouze a jenom přehlídka polonahých slečen , zombíci byli pánové lehce při těle potření bílou barvou a byli tam spíš jako to něco navíc , co by mi tam vlastně vůbec nechybělo a celé to bylo natočeno tak nějak jednoduše , až si člověk říkal , že stejný film by dokázal splácat doma na koleni z kamerou na domáci video , trocha barvy , trocha bláta a je to . V poslední čtvrtině filmu jsem se i trochu zasmála a věta takřka na konci filmu ,,Už mě nikdy nevolej´´ mě opravdu pobavila , nevím zda to bylo v plánu , ale za humornou stránku a obsazení dávám **. V podstatě je to taková slabá parodie na horor , která působí až komicky a hlavní téma jsou zde sexy ženy , o tom žádná . Viděno v rámci Hororového maratónu 2015/4.kolo

Gothika (2003)

Film měl dobrý a neobvyklí nápad , dost lekacích scém , aby se mohl hrdě označovat jako horor i lehce temnou atmosféru a dobře zvládlou duchařinu . Co mě trochu zarazilo byl fakt , že psycholožku , která byla chvíli za blázna a zabila manžela pod vlivem ducha na konci pustili jako by nikoho nezabila , to mi nějak nesedělo , ale jinak se mi film v celku líbil . Byl napínavý , měl zajímavý děj , předvídatelný byl z části až ve 3/4 filmu a víc asi nemám , co vytknout . Viděno v rámci Hororového maratónu 2015/4.kolo

Červený drak (2002)

Poměrně dobrý film spíše kriminální povahy , který ale měl i svůj nádech slabšího hororu je zároveň navazováním na film Hannnibal Lecter . Co se mi na filmu vůbec nelíbilo , byl slabý výkon Anthonyho Hopkinse , který když mluvil do kamery , tak řekněme to bylo až tak slabé , že bylo evidentní , že mluví s kamerou , ten do toho nedal zkrátka skoro nic . Jinak celkem slušný film . Viděno v rámci Hororového maratónu 2015/4.kolo

Černá smrt (2010)

Doba kdy mor pustošil zemi asi pro nikoho nebyla žádná slast , ale děj tohohle filmu mohl být malinko záživnější . Nabídl pohled na nemoc , zoufalství a hledání zázraků . V životě se najde vždy někdo , kdo umí využít situace a zde to byla žena , která přesvědčila všechny o tom , že umí léčit a probouzet mrtvé , co tím způsobí zřejmě netušila . Konec filmu velmi působivý ale asi 70% filmu na začátku byla nekonečná nuda bez špetky fantazie . Viděno v rámci Výzva 2015 od Tonach

Legenda o Vánocích (2007)

Možná jsem příliš velký realista a při troše méně pozornosti by to byl krásný příběh malého kluka , co vytvořil tradici Vánoc , ale hned na samém začátku mě zarazilo když rodiče odešli z dcerkou k doktorovy , že si to zkrátí přes jezero . Jedna věc byla , že bylo až příliš okaté , co se s nimi stane a druhá věc byla , když druhý den přišli do domu lidi k z vesnice , že našli stopy jeho rodičů vedoucí do díry v jezeře v tuhle chvíli jsem nedokázala být za ně smutná , ale musela jsem se upřímně smát . Poznat čí stopy ve sněhu tam vedou by nedokázal ani Sherlok Holmes , kdyby chlapec seděl doma a nehledal je , Jak zjistili , že to byli právě oni mi do teď nedá spát :D Druhá věc byla , když chlapec šel jako 6-tiletý k řezbářovy a ten mu vykládal příběh o svých synech , kteří vyrostli a opustili ho , když pro něj pak ve staří přijeli a byli ve věku chlapce který byl evidentně jinak tak o 20 let mladší , tak mě dorazili nedomyšleností příběhu , ale jinak měl příběh kouzlo i pohádkový děj , který se na Vánoce bude jistě líbit . Viděno v rámci Výzva 2015 od Tonach

Zlo mezi námi (2003)

Velmi dobrý film o mladém muži , který se ze začátku zdá jako velmi problémový a konfliktní tip . Pravda je ale opakem a člověku až na samém konci dojde , že na začátku byl agresivní , protože si vybíjel zlost z domu . Příběh o šikaně , domácím násilí a těch citlivějších tématech dávkovaný tím správným způsobem aby člověk pochopil podstatu věci . Velmi pěkně zpracované , nemám , co vytknout . Viděno v rámci Výzva 2015 od Tonach

3:15 zemřeš (2005)

Film natočený , podle skutečných událostí , měla jako většinou cosi do sebe . Co se stane , když si koupíte dům , ve kterém někdo zemřel ? A když se jedná o masovou vraždu celé rodiny , kterou způsobili hlasy v něčí hlavě ? Ano , v Americe je sice při koupi domu povinnost zdělit , že tam někdo zemřel , ovšem za jakých okolností , to už bohužel ne . Film byl dobře natočený , navozoval správnou atmosféru nepříjemna a nejednou se našel okamžik u kterého se i člověk zlehka lekl a mě leknout , byť jen zlehka není vůbec snadné . Tak že film má to , co k slušnému hororu patří , ale s dramatičností a efekty se dalo ještě hodně udělat a mohl to být skvělý kousek , škoda , že toho u natáčení filmu nevyužili . Viděno v rámci Výzva 2015 od ELIAS

Terminator Genisys (2015)

Film pěkný, po grafické stránce dobře propracovaný, hodně těžil z předchozích dílů a toho nového tam bylo jen pomálu, ale akční scény byly taky pěkné, bylo jich dost a byly lehce stravitelné a i špetka lehkého humoru se tam našla.

Mythica: Boj o Darkspore (2015)

Druhý díl byl o moc slabší odvar toho prvního sice to na sebe jakž takž navazovalo , ale za moc nestálo , děj byl nudný , graficky to bylo strašné a vlastně není moc , co pochválit , ale dětem se to líbit bude , bohužel asi jen těm nejmenším .

Insidious (2010)

Kdo má rád duchařinu , tomu by se tahle věc mohla poměrně líbit . Když se nastěhujete do domu ve kterém něco je , je to asi velmi nepříjemné a tuhle atmosféru dokázali navodit celkem slibně , když se odstěhujete a ono se to táhne s vámi asi taky nic příjemného a když zjistíte , že vaše dítě je v kómatu kvůli tomu , že astrálně cestuje a nemůže najít cestu zpět asi už máte důvod trochu panikařit . Tohle všechno bylo fajn , protože tyhle věci se stát skutečně můžou . Co mi ale vadilo byli nepovedení strašáci , pár lidí z natřeným ksichtem na bílo a s přátelským úsměvem a jeden z umělými nehty a červeným ksichtem , co měl kopejtko , to už z tou fantazií opravdu malinko přestřelili , šedí lidi by bohatě stačili i když by mi to tak jako tak nesedlo , ale aspoň by to ještě pořád působilo trošku reálně . Taky mi příjde , že všechny díli Insidious se od sebe v podstatě ničím neliší a velice mě zarazil fakt , že paní která jim od bubáků pomáhá a kterou pán domů na závěr uškrtí za nechtěné foto se objeví i v dalších následujících dílech , aby opět pomáhala zbloudilcům zpět do těla , asi má paní víc schopností než by jsme tušili jako třeba zmrtvýchvstání a podobně , to mě upřímně pobavilo . Jinak se to ale v celku dalo . Filmová výzva 2015 od Frajer42