Jiná země (2011)

psychologický sci-fi fillm , kde mladá Rhoda, jejíž velký sen je letět do vesmíru, v mládí udělá něco hroznýho. Po čtyřech letech vyjde z vězení a najde si práci jako uklízečka v jedné škole. Po nějaké době zkontaktuje člověka, kterému způsobila velkou ztrátu a bolest a snaží se mu omluvit, za to, co udělala. V druhé dějové linii Země objevila Zemi 2, která podle teorií může být zrcadlem Země a lidí, kteří Zemi obývají. Jak dopadne příběh dvou ztroskotanců a co se bude dít s nově objevenou Zemí 2? Celý film má velmi depresivní nádech s troškou naděje. Takže za mě hell yeah

Présumé coupable (2011)

Film natočen podle skutečné události Vás nenechá chladnými. Kdo má rád například film Hon nebo zná kauzu Kajínek, určitě bude tento film pro něho. Film byl pro mě uklidňující v tom, že ne jenom česká justice stojí úplně za hov*o. Tento snímek je silně emotivní, není ovšem přehnaně vyšperkovaný. Je to čistý realismus, který donutí nejednoho člověka nad lecčím přemýšlet.. Jak asi dopadne týpek, který je uvězněn na tři roky do vězení, několikrát se pokusí o sebevraždu, přijde o rodinu a nakonec vyplave na povrch, že obvinění vzešla z držky bláznivé špinavky?

Sucker Punch (2011)

Když jsem to viděla poprvé, byla jsem z toho naprosto unesená. Téma nevlastního otce, který týrá svoje dvě dcery po úmrtí jejich milované matky. Krásná, roztomilá blondýnka skončí v blázinci a je nucena si vytvořit vlastní svět, ve kterém je silná a odvážná hrdinka bojující proti zlounům. Pro mě naprosto fantastické scény a luxusní vizuální zážitek. I love this movie

Úkryt (2011)

Výborný psychologický snímek o otci a živiteli rodiny, který trpí hrozivými sny. Nedokáže rozlišit realitu od iluzí a začíná se bát, že může ohrozit svoji rodinu. Staví protibouřkový kryt a svému okolí je pro smích, většina lidí ho má za blázna. Všem fandům schizofrenie nebo jiných duševním poruch vřele doporučuji

Ať vejde ten pravý (2010)

Tenhle film je vzrušující a okouzlující se vším všudy. MYSTERY, ve kterém si malej outsider, kterého ve škole šikanujou, najde novou kámošku, která se přistěhovala se svým tátou do města. Malý Owen si začíná všímat, že jeho kámoška je trochu zvláštní, chodí bosa, nemá žádné přátelé a i jeho se snaží si držet od těla. Odhalí mu malá dračice svoje tajemství? Zůstanou i přes to všechno spolu nebo se stane velké neštěstí? Hmmm?

Srbský film (2010) odpad!

Je to můj druhý film, který jsem kvůli nechutnosti, nekomplexnosti, nelogice, nesouhře, neharmonii aninedokoukala (a že snesu hodně) Zamýšlím se nad tím, co vlastně chtěli tvůrci sdělit? Že i pornoherci mají srdce? Chtěli snad divákovi vybarvit, jak se cítí oběť při páchání sexuálního násilí? Nebo je to prostě jenom jeden z debilních filmů bez poselství?

Prorok (2009)

Malik je negramot. Neumí číst ani psát. Nemá žádné vzdělání, vyrůstal v děcáku a celý jeho život do svých 19ti let nějak nedával smysl. V jeden krásný den se ocitne v lágru. Okamžitě poznává, že když se nepřizpůsobí, může mít problémy. Malik padne do oka jedné hlavě mafie a udělá si z něj posluhovače. Za drobnou službu pro tohohle mafianského staříka má Malik ochranu a může se po lágru volně pohybovat. Jeho postavení se umocňuje a jeho vliv roste i za hranicemi lágru. Zajímavý příběh o Arabovi, který se z nuly vypracoval na mafiánské zvíře. Nejvíc bych chtěla vypíchnout tu atmosféru. Film se natáčí téměř celý v base a vtáhne vás do děje. Jediný, co mě štvalo tak to, že jsem se vůbec nevyznala ve jménech členů všech různých mafií, které ve filmu figurovaly. Proto jsem pak vývoj a smysl měla docela dost zmatený... Asi by bylo vhodné ten film vidět vícekrát nebo nebejt úplně blbej...

The Collector (2009)

No do prdele!! Tenhle film musíte vidět. Chtěla jsem ho vidět čistě ze zvědavosti a čekala jsem bezmyšlenkovitý krvák na styl "Texaský masakr motorovou pilou..." ALE dost mě to překvapilo. Od pohledu trochu tupý hlavní hrdina (vlastně ani nevím, jestli tam zaznělo jeho jméno) je v koncích, protože jeho baba se zadlužila lichvě, která chce samozřejmě svoje prachy zpět. Chlapák svoji babě slíbí, že prachy obstará do půlnoci a rozhodne se vykrást barák svýho bohatýho šéfa. Když se ale vloupe do domu, začíná zjišťovat, že tam asi není sám. Po domě jsou nastražené pasti a z domovní šachty se ozývají zoufalé výkřiky! Jak dopadne tenhle trhák? Pravděpodobně vás to naštve, ale na druhou stranu vám to přinese neskutečné potěšení z zážitku, kterým vás film obdaroval. Na zážitku přidá výborný zvukový doprovod a tajemný znetvořený vrahoun, kterýmu se lesknou oči jako Dieselovi v Černočerný Tmě. Že by taky leštil bulvy ve vězení?

Mamka & taťka (2008)

Jedna Polanda se chce osamostatnit, vypadnout od rodičů a chce začít znovu studovat, a tak si přivydělává na letišti jako uklizečka. Seznámí se s nějakou holkou, která za ní ochotně vezme úklid totálně zesranýho záchodu a tím si jí získá. Polanda si začíná všímat jejích pořezaných rukou, jejího retardovanýho bratra a podivného chování svojí nový kámošky. Jednoho krásného večera dojde k tomu, že je nucena svoji novou kámoškou navštívit doma. Tam je ale napadena tlustým tátou, kterej ujíždí na sadismu a někdy si ho vyhoní nějakou tou částí lidského těla. Úplně nejraději si ho honí, když se na něj dívá manželka a jeho dvě použité hračky + nějací přírustci do rodiny. Mamka má zálibu v hraní si s dětmi. Tzn. něžné řezání do těla, osahávání a poutání. Tohle všechno pozoruje již zmiňovaný retard, honíc si u toho svého majora... Jak dopadne Polanda mezi perverzáky a co tam všechno zažije a uvidí? Umře? Uteče?...

Mučedníci (2008)

Mučedníky jsem poprvé viděla asi před šesti lety. Když se díváte na první polovinu filmu, tak si říkáte, že nic horšího už prostě nemůže přijít. Film neustále graduje a vyvolává v divákovi nervy a strach o Annu. To je přesně jeden z filmů, u kterýho nabádáte hl. hrdinu "tak už z toho baráku vypadni!" Tváří se to jako bezmyšlenkovitý masakr, ale nenechte se zmýlit...