300: Vzestup říše (2014)

Pekné, veľmi pekné. Na pozeranie. Keď som sa čo len trošku zamyslel, bolo mi až blbo z toho, aké je to nelogické a "nerealistické". Asi nie som dosť komixovo odchovaný na to, aby som sa vedel úplne nechať pohltiť týmto svetom. Napriek tomu práca kamery a ehm, kresliča pozadí, parádna,

Gravitace (2013)

Čo to bolo? Bolo to sci fi? Akčák? Nejaká existencialistická dráma? Minimalistické ona man show? Keď po odchode z kina neviem, čo som to vlastne kukal, spokojný nebudem. Postrádal som akýkoľvek príbeh, to čo sa dialo nemalo logiku, k tomu zmätočné zmeny tempa...

Jasmíniny slzy (2013)

Allena som nikdy nemal rád. Kate Blanchett tiež nie je mojou obľúbenou herečkou. Napriek tomu som si povedal, že tomuto filmu dám šancu, ešte keď ho premietali open air a zadarmo. Bohužiaľ to za tú zimu nestálo. Celé to na mňa pôsobilo sterilne, nejak to nikam nesmerovalo, Allenove typoické nervózne epoizódky (ale pekne nastihané), veľmi nesympatické postavy (asi okrem GInger), vyfučaný koniec (konečne začalo vznikať napätie a zrazu bum, rozpletenie všetkého, koniec, bežte domov). Meh. Allen už asi nie :)

Bitevní loď (2012)

All in all kravina, ale za vizuálne efekty a hudbu (thunderstruck) 2 hviezdy.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Prvá hodinka bola jedna krásna gangsterka, hovoril som si, že Tarantino sa ako úchyl úspešne predviedol aj v hereckej role. No keď sa to v polke zalomilo (žánrovo, tempom, kvalitou a asi všetkými možnými aspektmi), seriózne mi padla sánka. Pozrel som is vlastne dva filmy naraz a obidva ma pobavili.

Rango (2011)

Veľmi pozitívne prekvapenie. čakal som oveľa detskejší film, no odčkal som sa plnohodnotnej zábavy. Neberie sa výžne, anepriek tomu núti k vážnemu zamysleniu, niektoré surrealistické pasáže, pokus (pomerne úspešný) o psychologickú rovinu.... A navyže The Man with no Name. na alabastrovon kočiari so zlatými strážcami :) Krása.

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Oproti prvému filmu veľmi veľmi rýchle, ešte som sa ani nestihol začať baviť a už bolo po všetkom. NIektoré scény mohli byť omnoho dlhšie, precítenejšie. S tým súvisí aj prikrátka stopáž, toto vyšlo cca na jednu dvojepizódu seriálu, čo je dosť málo. Pri posledných Spockových slovách som však mal zimomriavky na chrbte (a pri ešte poslednejších slovách tiež).

Spartakus (2010) (seriál)

Prvá séria (Blood and Sand) skvelá, malo to dej, malo to spád, napätie, krv a sex. 5 hviezd. Druhá séria (Vengeance) veľmi chabá, mám pocit, že dej sa nikam nehýbe, je mi jedno, čo sda stane ďalej, jediné plus je aký taký vývoj postáv... Krv ostáva, sexu pomenej. 2 hviezdy.

Ostrov pokladů (2012) (TV film)

4 hviezdy za pomerne verné spracovanie, polovicu scén si presne pamätám z knihy, ktorú som v detstve čítal asi desať krát :)

Válečný kůň (2011)

Vojnový film pre deti. A s koníkom. Ak od toho nečakáte nič viac, nesklame. Všetci, Nemci i Frantíci, hovoria našou rečou (a pre istotu aj slangom :D ), koník sa obetuje za druhého koníka a zachráni mu život, dvaja nepriatelia (Brit a Nemec) spoločne zachránia koníkovi život, mladý vojačik nájde svojho koníka aj keď nevidí a koník je ranený a pripravený na odstrel. Jediné, čomu sa čudujem, že ani jedna postava sa nepostavila ku koňovi postojom "aha večera", veď vo vojne to muselo byť bežné.