Mistr (2012)

The Masterpiece

Sedm psychopatů (2012)

Mám rád filmovou a především divadelní tvorbu Martina McDonagha a přestože je třeba uznat, že tohle byl jeden z jeho slabších kousků, tak to stále bylo příjemně (sebe)ironické, sympaticky nekorektní a žánrově a narativně podvratné (a právě proto to někomu může připadat nudné). Narozdíl od předchozího filmu nebo divadelních her, které jsem měl možnost vidět v Čineherním klubu, se mu tentokrát nepodařilo tak dokonale spojit černou komedii s emocionálně vypjatým příběhem, ale natočil "pouze" dobrou černou komedii.

Slova (2012)

Typický hollywoodský produkt "s ambicí", který však nenabízí nic, co bychom už stokrát neviděli snad vyjma složité rádobysofistikovné narativní struktury, která však do jisté míry ničí emocionální dopad hlavního příběhu, pokud by se za tím nablýskaným vizuálem a pěknýma tvářičkama Saldanové a Coopera snad měl nějaký skrývat. Nechci se rozčilovat nad tím, že spisovatele hrají samí hezouni a všechno je neuvěřiteně předvídatelné a banální, tak už to v Hollywoodu bývá, ale vadí mi to tehdy, když z filmu cítím umělecké ambice, jako v tomto případě. Jo a Quaid začíná bejt oteklej jak Mickey Rourke.

Temný rytíř povstal (2012)

Hned zkraje je třeba říct, že Nolanův Batman je stále daleko před všemi současnými díly svého žánru a jistě by si proto zasloužil plný počet. Může být porovnáván jedině s Temným rytířem a z tohoto srovnání přece jen vychází jako ten slabší. A to hned z několika důvodů. Zaprvé (a to je podle mě asi největší slabina) byl natočen až PO převratném Temném rytířovi a nedá se říct, že by přinášel něco úplně nového, naopak zápletka a celkový styl se minulému dílu v mnohém podobá. Zadruhé v něm není Joker v podání Heatha Ledgera a Bane není ani zdaleka dostatečnou náhradou. Zatřetí Marion (víc nebudu prozrazovat). Z toho, co film přináší nového, je opravdu super snad jen Anne Hathaway jako Catwoman.

DonT Stop (2012)

Punková Bezstarostná jízda po česku? Spíš Vyprávěj říznutý trochou punku s hezounem v hlavní roli. Na vlně ostalgie (sic) posledních let se nic nemění.

Neklid (2011)

Mohl bych napsat třeba něco jako: Ubrečená banální emo-sračka o hipsterskejch chcípákách pro pozérský emo-haranty. Pak bych to ale přece jen poněkud zjednodušoval, protože tak hrozné to zase není... Každopádně mě Van Sant trochu zklamal. Kýč jak bič.

Pasažerka (1963)

Film-torzo se bohužel blbě hodnotí. Každopádně je v tom silný potenciál.