• Western

Faradovi (2023) (seriál)

Zvláštní dílo, protože nezapůsobí na první dojem tak, jak by se podle popisu očekávalo. Je to kombinace osudů rodiny obchodníků se zbraněmi a úspěšného vzestupu "chudého" Oskara. Děj je vyprávěn (místy opravdu vyprávěn) jakoby o skutečné konkrétní rodině, ale je zasazován do skutečných historických událostí v létech studené války, které se odehrávaly v revolučních bojích po celém světě. Trvalo delší dobu si zvyknout na "nerušený" průběh obchodních transakcí a sledovat život rodiny. Žádný thriller ani drama. A přesto to zaujalo. Závěrem přišel i rozruch, protože v této branži se vždycky něco podělá. Do děje se vešlo i socialistické Československo a chválím, jak si Španělé dali vizuálně záležet na Praze i jiných lokalitách v té době. Humorné bylo vidět, jak Miguel Herrán vesluje po Vltavě a hraje k tomu Pražský výběr.

Hanna (2019) (seriál)

S01: Celovečerní film si vybavuji už jen matně, ale co vím, je to, že seriál je natočený poctivě ze všech úhlů. Jen občasné teen pozice odlehčovaly předepsanou atmosféru. Ale to, vzhledem k věku hlavní postavy, bylo také nutné. Jinak by ta holka byla jen tupý stroj a film rovněž tupý. S02: Slabší než jednička. Může za to scénář a jedna černoška. První řada byla jasná, podle původní předlohy. Ve dvojce je větší zdržení ve výcvikovém pasťáku pro mladé vražedkyně. A právě sledovat nálady těch holek nebylo na delší dobu už moc příjemné. A hloupé bylo, že z jedné z nich udělali skoro hlavní postavu. Mladá černoška, jinak škaredá opice, tupá, blbá, naivně zákeřná a nesympatická. A Hanně, která by za ni i život položila, té průběžně posrala, co se dalo. Snad už se příště neobjeví, měl jsem problém s ní vydržet do konce. Od půlky dobrý rozjezd, protože se děj přesunul do terénu. A závěr na úrovni. S03: Třetí série už nikam výš nedosáhla. Různé situace se jen opakují, takže i když je akce stále v pohybu, už moc nepřekvapuje a může začít i nudit. A pak může vadit i to, že některé nelogické situace pravidelně nahrazuje ženská logika. S tím mohly agentky přežít jen ve filmu. 70%. Celkově je seriál dobrý počin.

Hanna - Season 3 (2021) (série)

Hanna - Season 2 (2020) (série)

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

O jeden procentní bod více, než nová česká štědrovečerní pohádka? To jste se pokakali v pomalé chůzi! Solčanská předvedla totální úpadek své mysli. Na jeden vánoční večer to bylo celkem utrpení.

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Mé vyšší hodnocení neznamená nadšení, ale je to spokojenost. Protože každá nová pohádka může být průser a tady jsem nic takového necítil. Nebyly tu ani ukřičené šílenosti a vlastně pohádka ukazovala životní pravdy. Jak vládní úředníci opravují nové silnice, aby peníze přesměrovali na své účty nebo že nedotknutelné osoby nejsou zas tak svaté. Protože svatý Petr chodil do hospody a proléval se pivem a pak chtěl někoho trestat, když se sám nechal okrást. A jeho šéf? Ten se vůbec neobjevil. Tak se nebojme reality.

Hanna - Season 1 (2019) (série)

Tým SEAL (2017) (seriál)

Po první epizodě (a pár minut z druhé) jsem to vzdal. Je to klasický televizní seriál jako třeba Sběratelé kostí. A u tohoto tématu jsem zvyklý na jiné podání.

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

S01: Dobře schované dílo, které stojí za objevení a zhlednutí. Kvalitní a nekompromisní chlapácký film, u kterého by někdo viděl i spoustu vaty, akorát, že nejde o vatu. Vzpomínky a vidiny vyplývají ze zdravotního stavu Jamese Reece a jsou součástí děje. Oproti podobným filmům, kde osamělý mstitel jedná mimo meze zákona a nakonec je pochopen a dojde ke shodě - tak tady není zájem o shodu s tím, že všechna jména na seznamu smrti musí být postupně vyškrtnuta. Natočeno výborně. Překvapením bylo, že se okolo půlky objevil JD Pardo, známý jako EZ z Mayové. Délka na osm hodin nevadila.

Na seznamu smrti - Série 1 (2022) (série)