Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Western

Recenze (1 346)

Wonder Woman 1984 (2020)

Ještě že nešlo do kin! Pohádka o kouzelném kamínku, který každému splní každé přání. A v případě nouze stačí jen říct: Odvolávám! Patty Jenkins natočila výbornou původní WW. Co chtěla dokázat teď, nepochopím. Jestli má problémy (třeba neunesla slávu z WW), měla začít chodit na terapie. I když tento obřad ve filmech taky nesnáším. Ve WW 84 je ukrutná naivita, nedbalost, absolutní odpoutání od původní vize. Je to až zhanobení tohoto tématu. A navíc z filmu čiší aktivistické myšlení: zachráníme svět a všechny za každou cenu, všichni si zaslouží žít, tudíž ti zlí nezahynou, bylo by nám to líto. A vrchol na konec. Největší padouch ze všech si nechá ukázat to zlo, pochopí, polepší se (s pláčem) a vrátí se pečovat o rodinu ... Fakt to dá úsilí, neposrat se z toho. A taky je mi líto.

Ferry (2021)

Chápu snahu vytěžit z již hotového (?) seriálu ještě kousíček. A je logické, že tento předfilm nemůže působit jako Undercover, který jsem si užíval. Tady jde jen o to, že je ještě možnost vidět pár známých tváří. FERRY se dá vidět, zajímavější je až druhá půlka.

Sługi wojny (2019)

Úvodem poznámka k pomalejším reakcím CSFD na skutečnosti. Film se v současné době nabízí na Netflixu pod (samozřejmě) českým názvem SLUHOVÉ VÁLKY. Ale pod ním zde film nenajdete. Film samotný vyznívá hodně televizně a ještě ke všemu nějak divně. Nebyl jsem schopen zařadit, ve které zemi vznikl, i když vím že v Polsku. Nápad asi současně dobrý, mrtvol dost, ale podání nezáživné, podivné až nudné.

plakát

Sei mai stata sulla Luna? (2015)

Do půlky nijaké, potom už v klasickém stylu obdobných filmů, ovšem nemá to ty grády těch původních filmů. Jako komedie tam toho k zasmání zas moc není. Vidět se to ještě dá.

Kurýr (2019)

Lehce nadprůměrný film, který je dost velkolepě natočený, ale z diváckého hlediska tam atraktivita děje uhýbá zdokumentování osudu polského válečného hrdiny.

plakát

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Není to tak "úderné" jako jednička, ale pořád dobré. Chybou je, že do půlky se jen tak plácají a humor nic moc. Pak už se to celkem vrátí do starých kolejí. Od natočení jedničky uteklo 5 let, takže i nároky na umění jsou dnes vyšší. Už nestačí arab, žid, číňan a černoch. Přibyl ještě "talibánec" a dvě černé lesby. Paráda. Opět jsme na milém rasistickém mejdanu.

Na doraz (2017)

Strašná kravina.

plakát

Prezident v pořadí - Série 1 (2016) (série)

Tak, za mě velké překvapení. Hodnocení nic neznamená, je třeba vlastního úsudku a vlastně jsem čekal "buď a nebo". Politický thriller jsem také čekal, ale překvapil akční (až špionážní) film. Velice dobře tyto dvě osy rozděleny a spojeny. Přirovnání ke "24 hodin" jsem nejprve neviděl, ale po pár dílech se ta podobnost sama vnucovala. Už to tady sice někdo řekl, ale ty 3 ženské okolo prezidenta byly opravdu úžasné. Nějaké výhrady se sice najdou, to je vždycky. Pár pochybností u logiky děje, ale nebylo toho moc. A pak ta Amerika. Všude přítomná rádoby demokracie, slušný a poctivý prezident, služba vlasti a lidu a vždy na závěr Bůh žehnej Americe. A ten závěrečný prezidentský proslov byl fakt už "náročný". Tohle hlava českého medvěda nikdy nepobere. Ale to není film, to je Amerika. Takže za film paráda. Hodnocení trochu přeženu do extrému, protože bude-li pokračování slabší, půjdu s hodnocením dolů, ale zase abych tomu pak neublížil.

Yes Day (2021)

Jedna rodina, tři spratci, dva rodiče. První půlka docela šla, bylo to i zábavné. Druhá půlka šla průběžně dolů a všechno pokazila. Propustka do celého světa zaručena - herci všech možných národností, těžkotonážní ženy, chyběly jen páry stejného pohlaví. Možná proto, že je film i pro děti. Ale kdo ví, jak to bude příště.

Odplata (1999)

Ano, není to špatně vymyšleno. Ale to, jak to mělo opravdu na pocity působit, tam moc nebylo.