kuzelz

kuzelz

Česko

• 15.2.2018  00:40
    Botoks (2017)

Botoks podle mě není zrovna nejpovedenějším filmem. Působí spíše jako sbírka "nejdrsnějších" anekdot, které jsou propojeny intrikami a vulgarismy. A snad největším prohřeškem, je míchání tématu potratů s černým humorem.

• 15.2.2018  00:39

Režisér Taika Waititi pojal Thora zcela jinak. Je zde jasně vidět, že šlo tvůrcům o přiblížení se divákovi, a tak se nový Thor podobá spíše Strážcům galaxie. Odvolává se na ně nejen humorem, ale i podobně laděným stylem atmosféry science-fiction z 80. lech. Autoři se pravděpodobně snažili o to, aby každý odcházel z kina s úsměvem na tváři. Přemíra vtipů však lehce ubírá na kvalitě.

• 15.2.2018  00:37

Musím se přiznat, že od tohoto filmu jsem již po zhlédnutí jeho předchůdce (Noc plná zázraků 2/Listy do M.2) moc neočekávala. Film nebyl ničím inovativním, neobjevil se v něm snad žádný nový motiv, který by se neobjevil v jeho předchůdcích. Zdá se, že jediným poselstvím tohoto filmu je předat zprávu: "Zamilujte se o Vánocích!" Troufám si však tvrdit, že i přesto se v budoucnu dočkáme filmu s obdobným titulem, tentokrát "Listy do M. 4".

• 15.2.2018  00:33
    Coco (2017)

Můžeme říct, že film Coco je jen krůček od nejlepším děl kinematografie, přinejmenším animované. Máme tu z jedné strany pestré vyobrazení mexické kultury, ze strany druhé nejmodernější animace z Hollywoodu. Je tu rozpor mezi tradicí a vlastními touhami. Touhy samozřejmě vítězí a tím se rozjíždí poutavý příběh, který se nijak zbytečně nevleče. Říši mrtvých promysleli tvůrci opravdu důmyslně. Tento film byl pro mne opravdu milým překvapením.

• 15.2.2018  00:32

Hlavní motiv filmu "Hora mezi námi" není příliš originální, je známý již z mnoha filmů - pád letadla, boj o přežití a samozřejmě nesmí chybět i milostná zápletka. Velkým plusem byl výběr skvělých herců Kate Winslet a Idrissa Elba, bohužel ani jejich senzační výkony nedokázaly zachránit tak mizerný scénář. Nepopiratelným přínosem byl však výběr lokace, který alespoň trochu zachraňuje dojem z tohoto díla.