Umučení Krista (2004)

Pokud opomenu nádhernou kameru a hudbu. Film o vžití a pochopení principu vykoupení dědičného hříchu. Vlastně by se dalo říct, že kdo nepochopil nebo aspoň nečetl Bibli nepochopí ani Umučení. Bravo, pane Gibsone.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Já jsem to tady celé pozorně vyslechl a udělal jsem z toho ten závěr, že bude li ještě někdy příležitost a budu li požádán o ňákou další rekonstrukci, že se vám na to vyseru.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Zná někdo lepší sitiru na kulturu, myšlení a sociologii USA?

Dobrý ročník (2006)

Nádherný ničím nerušený film o kráse života. A za těmi pěti hvězdičkami si stojím.

M*A*S*H (1970)

Altmanův filmový přepis jsem naštěstí viděl před sračkojidním seriálem. Co ktomu říct? Film ukazuje, podobně jak Hlava 22, absurditu války v tom nejvyhraněnějším stádiu. Je pro mne nepochopitelné jak někdo může nedřazovat plochý, od padesátého dílu nudný, neustále nastavovaný a křečovitý seriál tomuto klasickéhu dílu kinematografie.

Lukas (1998)

Dolph Lungren silnější než kdykoli předtím. Železný Švéd s ještě slámovějšími vlasy než kdykoli předtím. Tento film změnil navždy můj život. Strčil jsem Dolphovi prst do prdele a myslím, že ho to vážně nasralo, protože byl vážně nasranej. Kdo nepoznal nepoznal nepochopí- z vibrací svěrače poznáte nasranost člověka. Pulzovalo mu v něm hezky.Sakra ten je ale pěkně nasranej... Dolph by vytvořil nepřekonatelnou dvojku s Pavlem Zedníčkem a moc mne mrzí, že odmítl roli Legolase. Všivák Orlando na něj neměl. Dolph je to prostě hrdina který si na nic nehraje a v hlasování o nejvíce sexy muže planety se umístil na skvělem 3000 000 000 místě a tak předstihl Sagvana Tofiho a Pavla Trávníčka. Jen škoda, že prezidentem USA nemůže být nikdo mimo Ameriku. On by dokázal zavést světový mír a nasytit celé lidstvo. Vypadá trochu jak porno herec zlaté éry 70. let ze západoněmecké produkce . Škoda, že neobjevil Ameriku.

Triumf vůle (1935)

Geniální nepřekonatekný dokument a je jedno kdo v něm hraje

Syriana (2005)

Film se mi až tak moc složitý jak některým kulturním dementům nezdál. Než klasický film mi připomíná mozaiku- takový ten obraz složený z barevných kamínků, které tvoří dokonalý celek.