Markýz de Sade (2000)

Poměrně věrohodné zpracování části Sadova života.

Zločin (2011) (seriál)

Jeden z těch lepších seriálů posledních několika let..... po třetí sérii musím zvednout hodnocení. První dvě sérky vychází z původního syžetu, kdy je na konce jednoho dílu předložen důkaz, který je následně v díle následujícím vyvrácen. Třetí série od "frustrační kompozice" odstupuje a předkládá nám nadprůměrnou detektivní zápletku s trochu přehnaným koncem. V tomto trendu pokračuje i krátká čtvrtá série, po které zvyšuju na čtyři hvězd a s klidem můžu říct, že původní severská verze se může jít zakopat. Je dobře, že američtí autroři rezignovali na původní severskou sérii a po vyřešen první vraždy sihleděli svého. Seriálu to jen pomohlo. Pokud bych měl hodnotit s přihlédnutím k prvním 2 sériím, tak musím zůstanu na 4 hvězdách (3+3+4,5+5 / 4=4)

Královské usínání (1974) (TV film)

Mladý Arazím v roli českého krále Přemysla Otakara II.

Adamova jablka (2005)

Paráda!!! Lyricko-poetické vyprávění o životě, jeho možnostech, událostech a jednotlivcích v kole ubíhajícího dění. kdo může říct, jaký dopad bude mít jeho čin?

Až vyjde měsíc (2012)

Pěkné pohádkově-postmoderní hraní o dospívání mladých i starých a malých i velkých. V současné usa produkci atypický produkt.

Fakulta (1998)

Postmoderní skládání (kdysi) hravého režiséra. Jóóó to byly časy, kdy tenhle rebel Rodriguez uměl srát na publikum a užívat se tvoření z odkazů a forem.

Bez konce (1985)

Doba, spravedlnost, proces, povinnost, nutnost, láska, zapomnění a nemálo dalších motivů v sounáležitostí a symbióze104 minut.

Náhoda (1981)

Ukázka postmoderního zpracování a využití možností námětu, tématu a motivů.