Nic ve zlým (2023)

Priemerná ale sympatická komédia so všetkými klasickými klišé a dejovým oblúkom, ktorý sme videli už 1000 krát.

Poslední závod (2022)

Hodnotené ako český film: Výborný snímok, ktorý sa ku koncu zmení na survival thriller. Technická stránka bola skutočne porovnateľná so západnou produkciou a väčšinu filmu som pri vonkajších scénach otváral ústa. Dve dejové línie sa krásne a nenásilne pretínali. Film ešte aj dokázal vyvolať emócie. Naozaj skvelá práca.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Extened edition: Trošku sa to tiahlo (hlavne scénky so stromami) a záverečná bitka na dvoch frontoch bola už miestami unavujúca. Taktiež sa mi zdalo, že v tomto diele pribudlo veľa zbytočných green screenov, čo ma niekedy vytrhávalo z tej všeobecnej nádhery. Tak či tak sa jedná o epickú fantasy.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Bolo to fajn. Film je zrežírovaný výborne, aj po technickej stránke som bol celý čas spokojný, ale niečo tomu proste chýbalo. Veľmi ma bavilo špičkovanie medzi dvoma hlavnými postavami a hlavne postava 41-ročného youtubera. Čo ale trochu haprovalo bola zápletka, ktorá toho humoru príliš naponúkala. Avšak, kľudne by som si pozrel pokračovanie.

Bo Burnham: What (2013) (TV film)

Pár veľmi fajn vtipov a nápadov. ale pretkaných docela prízemným a prvoplánovým humorom. Taký humor mám väčšinou rád, ale tu som asi čakal niečo sofistikovanejšie.

Minority Report (2002)

Špinavé a dejovo zamotané sci-fi, ktoré si aj na niekoľké zhliadnutie drží latku vysoko. Táto vízia budúcnosti sa mi sakra páči a Spielberg vie ako dobre natočiť hon na zajaca. Akcia je ako zvyčajne u Spielberga špičková a film ma viacero nezabudnuteľných scénok, podporené výbornym citom kameramana pre ikonický záber, ktorých je vo filme kopu. Vytknúť sa dá len v detailoch hlúpy príbeh plný viacerých nezrovnalostí a rozprávkový koniec.

Moon (2009)

Dnešnou optikou už nie taká pecka ako v roku 2009, ale stále veľmi fajn malý sci-fi film.

Příchozí (2016)

Vynikajúce sci-fi s emocionálnym a vťahujúcim koncom/rozuzlením. Chybičkou krásy je len nie príliš atraktívna prvá polovica a na môj vkus až príliš okato nelogické správanie postáv (štátov) v prospech posúvania príbehu na takú koľaj, ktorá scenáristovi vyhovovala. Amy Adams ako vždy bezchybná.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Nebolo to zlé, ale bolo to také nemastné neslané. Najhoršia na tom celom bola tá odporná digitálnosť, šialene viditeľná hlavne v úvodnej sekvencii na Indyho tvári. V dnešnej dobe už naozaj nestačí uchvátiť diváka tým, že sa tvorcovia postavia pred zelené plátno a v posprodukcii sa tam domaľujú atrakcie. Treba aj dobrý príbeh a nejakú zaujímavú invenčnú akciu, ktorou digitálna naháňačka v Maroku, ktorá trvala pocitovo snáď pol hodinu, nie je. Bavil ma návrat Indyho, scénky pod vodou a aj posledná tretina filmu. To všetko okolo bolo skôr priemerné, a horšie ako predošlý diel. Aj ten koniec, ktorým sme sa po vyše 40-tich rokoch rozlúčili s filmovou legendou bol taký "meh".